Knjiženje računa z datumom po zaprtju s.p.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Vprasaj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Nov 2012, 13:47

Knjiženje računa z datumom po zaprtju s.p.

Odgovor Napisal/-a Vprasaj » 07 Nov 2012, 15:10

Spoštovani,

nekaj dni pred zaprtjem s.p.ja sem preko spletne trgovine naročila pisarniški material v nižji vrednosti (30€). Ponudnik mi je izstavil predračun, ki sem ga še isti dan plačala s sredstvi iz poslovnega računa. Ker sem material dvignila šele nekaj dni po zaprtju s.p.ja (vmes so bili prazniki), mi je ponudnik izstavil račun z datumom po zaprtju s.p.ja. Kako naj knjižim to plačilo?

Hvala za pojasnilo in lep pozdrav!

bojk
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 11 Maj 2010, 17:23

Re: Knjiženje računa z datumom po zaprtju s.p.

Odgovor Napisal/-a bojk » 07 Nov 2012, 16:54

Prosi ga, če ti lahko popravi datum računa. Drgače ne moreš knjižit in se ti strošek ne upošteva.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Knjiženje računa z datumom po zaprtju s.p.

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Nov 2012, 19:36

Strinjam se z predhodnikom. Če bi šlo le za to, kar ste navedli v naslovu in bi bil material nabavljen pred zaprtjem, in tudi porabljen, bi šlo. Datumsko kasnejše obdobje pa ne izkazuje porabe materiala v poslovne namene.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Vprasaj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Nov 2012, 13:47

Re: Knjiženje računa z datumom po zaprtju s.p.

Odgovor Napisal/-a Vprasaj » 08 Nov 2012, 14:42

Material je bil dejanjsko porabljen za poslovne namene, ampak razumem, da datum tega ne izkazuje.

Hvala za informacijo.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Knjiženje računa z datumom po zaprtju s.p.

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 08 Nov 2012, 16:04

Verjerno mora obstajati nek dokument, da je bil material takat izdan, mogoče dobavnica? Vendar dvomim, drugače bi bil datum odpreme na računu...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori