kako je pravilno

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
vodar
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 139
Pridružen: 20 Feb 2004, 11:00

kako je pravilno

Odgovor Napisal/-a vodar » 06 Jun 2013, 16:38

Imam vprašanje, glede izstavitve računa za stroške opravljenih storitev;
stranki izstavim račun po opravljeni storitvi, vendar ji moram na tem računu odšteti znesek,ki ga je sama plačala=založila (po dogovoru) drugemu dobavitelju. Hja, najbrž ni najbolj jasno, zato naj navedem primer:

strošek moje storitve , ki ga zaračunam stranki , znaša v celoti............................ 100 eur
jaz pa moram kriti nastale stroške (recimo prevajalske), vendar jih je stranka založila
(prevajalec je izstavil račun na stranko ....30 eur
stranki tako ostane za plačilo mojega računa ...............................................70 eur.

Kako naj izgleda moj račun in kakšna je spremljajoča dokumentacija? Poraja se mi vprašanje, če ni najbolj enostavno, da svoj račun stranki zmanjšam za že plačane stroške (prevajalcu), ampak s tem tudi zmanjšujem svoje prihodke, kar pa ni OK.
Ali je pravilno, da prevajalec izstavi račun na mojo stranko(ker ga v resnici plača sama), ali bi bilo bolje, da izstavi račun name(in imam ob tem jaz strošek), vendar ga kljub temu plača stranka?
Ne vem ali je razumljivo, pa vseeno pričakujem pomoč. Hvala.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: kako je pravilno

Odgovor Napisal/-a mincek » 06 Jun 2013, 18:35

Če je prevajalec izstavil račun direktno vaši (skupni) stranki in je stranka ta račun plačala, vi ne izstavljate računa za ta del. In za strošek se tudi ni treba sekirati, se "izniči" s prihodkom. In če bi izstavili celoten račun, bi moral prevajalec svoj račun stranki stornirati in ga izstaviti vam, stranki pa denar vrniti.
Mincek

Odgovori