DOHDEJ

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Daoling
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 21 Jul 2013, 23:13

Re: DOHDEJ

Odgovor Napisal/-a Daoling » 22 Apr 2014, 21:26

Da, isto se knjiži v KPO. Jaz naredim takole: najprej med odhodke knjižim celotni znesek (299,35) - to je prva vrstica oz. postavka (npr. pod opis poslovnega dogodka napišem 'Obračun prisp. za soc. var.'), potem pa v naslednjo vrstico knjižim nov poslovni dogodek (npr. 'Oprostitev plačila 50% prispevkov za PIZ') in vpišem znesek, ki ga zame krije država (95,41) med druge prihodke (jaz sem si naredila poseben stolpec pod rubriko Drugi prihodki in ga poimenovala 'Del prispevkov za PIZ, ki jih plača država'). Tako je zame najbolj pregledno. Res je tudi, da ta del, ki ga plača država, spada pod druge poslovne prihodke (subvencije, dotacije in drugi prihodki), tako kot ste navedli, zato to rubriko lahko tako tudi poimenujete.

Upam, da vam bo to v pomoč.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: DOHDEJ

Odgovor Napisal/-a vesnak » 15 Okt 2015, 11:48

Pozdravljeni,
jaz imam pa drugo vprašanje v zvezi s to isto zaporedno številko in sicer v povezavi z invalidi.

V kolikor ima s.p. ali d.o.o. zaposlenega invalida nad kvoto, mu le za to ni potrebno plačevati prispevkov PIZ; le te knjižim sedaj na 25/78;
ali se lahko ti neplačani prispevki PIZ izvzamejo iz prihodkov dohdej/ddpo na račun tega ? ali pa ostanejo v davčni osnovi?

nagrada, ki jo prejme sp ali doo na račun invalida nad kvoto knjžimo na 110/78 = ali se ti izvzamejo pri obračunu dohdej/ddpo iz prihodkov ?

Odgovori