Potni nalogi in knjiženje

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
AndrejR
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Jan 2009, 10:54

Potni nalogi in knjiženje

Odgovor Napisal/-a AndrejR » 02 Okt 2015, 13:57

Zdravo,
imam s.p., enostavno knjigovodstvo. Vsak mesec izdam vsaj 15 potnih nalogov.
Ker bi si glede potnih nalogov želel malo poenostaviti zadeve pri knjiženjubme zanima, če lahko naredim neko listino (obračun) za vsak mesec posebaj, ki vsebuje seznam potnih nalogov z zneski. Poknjižim pa potem samo seštevek. Torej, če je v enem mesecu 15 potnih nalogov jih vnesem na poseben seznam, seštejem in skupni znesek poknjižim. S tem bi se izognil knjiženju vsakega naloga posebaj.
Svetovali so mi tudi, da naj delam samo mesečnoi oz. tedenski potni nalog ampak sem bil potem z druge strani tudi opozorjen, da to ni najboljša ideja, ker imam res veliko nalogov na mesec.

Lp,A

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Potni nalogi in knjiženje

Odgovor Napisal/-a slovan » 02 Okt 2015, 19:32

V bistvu izdelate "TEMELJNICO" (ta izraz bolj uporabljamo v dvostavnem knjigovodstvu, zato pod narekovajem), ki vam predstavlja zbir potnih nalogov konkretnega meseca na način kot ste ga že sami predlagali: seznam po potnih nalogih in specifikacija vrste povračila stroška: dnevnice; kilometrina (kolikor koristite lasten avto v službene namene); gorivo (če je avto osnovno sredstvo s.p.-ja); parkirnina itd.

lp

zajec
Nov član
Nov član
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2011, 09:41

Re: Potni nalogi in knjiženje

Odgovor Napisal/-a zajec » 05 Nov 2015, 14:23

Če imam d.o.o., kjer sem edini lastnik.
Vsak dan imam pot Lj - Lj okolica (do drugega podjetja, za katerega opravljam dejavnost) in npr do trgovin Bauhaus. Moram za vsakega napisati NALOG za službeno potovanje (sam sebe težko napotiš, menda) + OBRAČUN na posebnem listu, za vsak dan? ALi lahko naredim zbir v excellu za cel mesec? DOdatne obračune pa dam v prilogo le, če so večje poti (npr. v Avstrijo)?

A se kot potni strošek lahko da tudi
- cestnina v tujini (na podlagi listka plačila cestnina, ni napisana na podjetje)
- strošek prenočišča (Hotel v tujini)
- plačilo kosila - se upošteva zneske določenih dnevnic ali znesek po plačanem računu?
- kilometrina je 0,37 eur - tudi pri vožnji v tujino?

Odgovori