Donacija - Rdeči noski (Obračun akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti)

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
maja7
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 27 Jan 2009, 20:05

Donacija - Rdeči noski (Obračun akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti)

Odgovor Napisal/-a maja7 » 06 Mar 2017, 17:49

Spoštovani!

Prvič se srečujem z donacijo, pa me zanima ali sem v davčnem obračunu izpolnila prave AOP-je:
Podjetnik je plačal donacijo Rdeči noski v vrednosti 5,00 (0.3% - obdavčenega prihodka je 15,61)

1. Najprej sem 5,00 vpisala v 6.16 - Nepriznani odhodki za donacije
2. Potem sem 5,00 vpisala v 15.10 - Olajšava za donacijo...
Obrazec davčni obračun naknadno zahteva izpolnitev Priloge 10

Tu sem v dilemi: ali je pravilno:
TABELA A - višina možnih olajšav za donacijo
A. Izplačila za namene iz prvega odstavka 66. člena ZDoh-2, razen izplačil za namene iz drugega odstavka tega člena
B. Izplačila po prvem in drugem odstavku 66. člena ZDoh-2 za namene iz drugega odstavka tega člena

Izpolnila sem vrstico A, znesek sem izpolnila: 5,00, kontrolni podatek je izpolnil program sam 15,61 in znesek koriščene olajšave (zap.št.15,10 obračuna) je izpolnil program sam: 5

Vrstico B sem pustila prazno

Spodaj je še TABELA B - koriščenje olajšave po prvem in drugem odstavku 66. člena ZDoh-2 za namene iz drugega odstavka tega člena oz. prenosa neizkoriščenega dela davčne olajšave:
Ali tu lahko vpišem del ki mi je ostal neizkoriščen ali je to samo v primeru če bi v TABELI A izpolnila vrstico B?

Ali je sploh pravilno izpolnitev TABELE A vrstica A?

Joj, :oops: prav nerodno mi je kako sem zakomplicirala zadevo. Upam da me kdo razume?!

Lp
MaJa

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Re: Donacija - Rdeči noski (Obračun akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti)

Odgovor Napisal/-a capa1 » 15 Mar 2018, 18:30

Pozdravljena,

tabelo A ste pravilno izpolnili -donacija za humanitarne namene, tabele B pa ne izpolnjujete (razen če bi imeli v davčnem obračunu izpolnjeno tudi točko 15.11.)
Včasih je dobro uporabiti pomoč v programu in sicer zgoraj - PREVERI. Potem izpiše morebitne napake....

Čeprav je to le 5 eur, povzroči pa kar nekaj dela, a ne? Glavno da ste dobrodelni! :D
Lep pozdrav.
LP

Odgovori