Davčni obračun s.p.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
mi123
Nov član
Nov član
Prispevkov: 19
Pridružen: 08 Maj 2017, 14:46

Davčni obračun s.p.

Odgovor Napisal/-a mi123 » 03 Feb 2018, 16:14

Pozdravljeni,

lansko leto sem odprl s.p (normirani) in trenutno poskušam oddati davčni obračun preko programa Silvester Fineus. Imam tri vprašanja na katera upam, da mi bo kdo znal odgovorit. Vsa se nanašajo na polje 1, v katerega je potrebno vnesti prihodke za leto 2017:

1. Ali je potrebno k skupnemu znesku izdanih računov v letu 2017 prišteti tudi obresti prejete na bančnem računu (čeprav jih je zgolj za nekaj centov)?

2. Ali je potrebno k skupnemu znesku izdanih računov v letu 2017 prišteti tudi subvencijo za samozaposlitev prejeto s strani občine?

3. Ali je potrebno k skupnemu znesku izdanih računov v letu 2017 prišteti še subvencijo za oprostitev plačila prispevkov (kot nov s.p. plačujem nižje pripevke v prvih dveh letih)? To mi malce čudno, vendar sem to zasledil na spletni strani računovodstva Unija -- glej citat spodaj.

"- v polju 1 upoštevate tudi eventualne subvencije iz naslova oprostitve plačila prispevkov, vendar jih potem tudi vključite v polje 2.6., tako da ne bodo vplivali na obdavčitev"

Hvala za odgovore!

Odgovori