Normirani s.p - daljša bolniška - obračun

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ajnosju
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Feb 2016, 18:38

Normirani s.p - daljša bolniška - obračun

Odgovor Napisal/-a ajnosju » 08 Jan 2019, 22:30

Pozdravljeni

Sem normirani s.p in pripravljam poročilo oz. obračun akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za leto 2018.
v času od 9.7. do 31.12. 2018 sem bil na bolniškem. Ker je bolniška trajala več kot 30 delovnih dni sem bil opravičen plačila prispevkov in do nadomestila.
Pri pripravi obračuna pa me sedaj zanima
_ali pri vnosu Vrsta obveznega socialnega zavarovanja DA - iz naslova opravljanja dejavnosti vnesem obračunan celotni znesek za leto 2018 v višini 4.466,21 € - ali dejansko kolikor sem plačal (podatek iz kartice zavezanca) (od jan-avg )
za sept-dec so bili prispevki plačani s strani ZZZS

-prav tako pod 2.6. ali vnesem celotni znesek v višini 2.846,22 ali zmanjšan za razliko plačano s strani ZZZS

- se nakazilo ZZZS kot nadomestilo upošteva zraven kot dohodek med prihodke.

Že v naprej hvala za vaš odgovor

ajnosju
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Feb 2016, 18:38

Normirani s.p - daljša bolniška - obračun

Odgovor Napisal/-a ajnosju » 08 Jan 2019, 22:31

Pozdravljeni

Sem normirani s.p in pripravljam poročilo oz. obračun akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za leto 2018.
v času od 9.7. do 31.12. 2018 sem bil na bolniškem. Ker je bolniška trajala več kot 30 delovnih dni sem bil opravičen plačila prispevkov in do nadomestila.
Pri pripravi obračuna pa me sedaj zanima
_ali pri vnosu Vrsta obveznega socialnega zavarovanja DA - iz naslova opravljanja dejavnosti vnesem obračunan celotni znesek za leto 2018 v višini 4.466,21 € - ali dejansko kolikor sem plačal (podatek iz kartice zavezanca) (od jan-avg )
za sept-dec so bili prispevki plačani s strani ZZZS

-prav tako pod 2.6. ali vnesem celotni znesek v višini 2.846,22 ali zmanjšan za razliko plačano s strani ZZZS

- se nakazilo ZZZS kot nadomestilo upošteva zraven kot dohodek med prihodke.

Že v naprej hvala za vaš odgovor

Odgovori