zamenjava OS (reklamacija)

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
msusnik7
Začetnik
Začetnik
Kraj: Ljubljana

zamenjava OS (reklamacija)

Odgovor Napisal/-a msusnik7 » 29 Nov 2023, 15:16

Pozdravljeni,
pred dvema letoma smo kupili novo osnovno sredstvo 20.000€. Ker pa ni zadovoljeval obljubljenih potreb smo ga reklamirali. Po dveh letih dokazovanjea, smo dobili nov stroj z minimalnim doplačilom (2.000€). Star stroj imamo v registru še za 1/3 vrednosti, torej še ni amortiziran (6.000€).
Prodajalec zahteva, da jim mi izdamo pol račun (20.000€), on pa bo nam dal račun z isto vrednostjo plus minimalno dogovorjeno doplačilo (22.000).
Kako naj to pravilo papirnato speljemo? Moje mnenje (mogoče se motim) je, da se stroj samo nadomesti in se amortizacija še naprej odšteva od preostanka amortizacije (6.000€). Kako papirnato pa ne vem.
Imate kakšen predlog, da mi ne bo povzročilo kakšnega glavobola...
Hvala vam
cvetlica

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: zamenjava OS (reklamacija)

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Apr 2024, 10:06

Sm bi ravnal tako, da bi ta stroj odpisal, amortiziral in oblikoval prevrodnotovalne poslovne odhodke ali prihodke (če upoštevam še vrednost novega stroja). za še neodpisan del ter novega vnesel na novo v register. Če imam mogoče napačno mnenje, me, prosim, popravite.

Če bi šlo le za delno obnovo, da bi bil zamenjan le del, bi ocenil preostalo dobo uporabnosti in jo po potrebi podaljđal.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori