s.p. in nosečnost


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Minkaa
Nov član
Nov član
Prispevkov: 21
Pridružen: 02 Avg 2005, 13:48

s.p. in nosečnost

Odgovor Napisal/-a Minkaa » 21 Mar 2006, 12:33

Prijateljica ima problem in ne ve kaj jo čaka.

Bila je brezposelna in je nato odprla s.p. prejela je pomoč zavoda cca. 500.000 SIT in se bvezala da bo samozaposlena vsaj 2 leti medtem ne sme k drugemu delodajalcu.

Sedaj pa nastopi problem ker je zanosila in ker ima rizično nosečnost mora biti na bolniški. Sedaj jo skrbi to bo cca trajalo dve leti (nosečnost, porodniška) kaj naj naredi po končani porodniški. Ali bo zavodu morala vrniti pomoč v višini 500.000 sit. Ali gre zdaj doba 2 leti na mirovanje ali kako?

Morda kdo ve?
Se opravičujem za morebitna laična vprašanja. Sem nova na tem področju. Več glav več ve!
---------------------------------------------------------

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 21 Mar 2006, 12:46

Živjo!

Najbolje bo, če gre direktno na Zavod za zaposlovanje vprašat in bo dobila odgovor iz prve roke.

Lep dan.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

tisdno
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 647
Pridružen: 11 Avg 2003, 21:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tisdno » 21 Mar 2006, 13:34

Jaz pa sploh ne vidim problema tukaj. To, da je zanosila in, da je na bolniški še ne pomeni, da ni samozaposlena. Saj nikjer v pogodbi z Zavodom ne piše, da ne bi smela na bolniško, piše samo, da mora biti dve leti prijavljena kot samozaposlena in to tudi bo. Ali mogoče razmišljam narobe? Jaz ne bi klicala na zavod in drezala v njih. Nikoli ne veš.

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG » 21 Mar 2006, 13:40

Jaz tudi ne vidim problema razen to, da je po pogodbi z zavodom 500.000 sit namenjeno prispevkom in ničemur drugemu. Torej če do odhoda na bolniško ne bo porabila 500.000 za prispevke bo morala biti s.p. še toliko časa, da bo to porabila. Samozaposlena pa je tudi v času bolniške in porodniške

Lp,

MG

Odgovori