Podjemna pogodba


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 05 Mar 2004, 12:32

Pozdravljeni,
šele prejšnji teden sem zasledila tole stran in sem prav navdušena. Zanima me ali je imel že kdo opravka z podjemno pogodbo. Ali se lahko taka pogodba sklene za 8 ur dnevno za več mesecev, za organizacijska in tajniška opravila? Kakor jaz namreč poznam nov Zakon o delovnih razmerjih, to ni mogoče in je potrebno redno zaposliti delavca(ko) za določen ali nedoločen čas.
Že vnaprej hvala za odgovore in upam, da kdo ve, saj moram do srede posredovati odgovor direktorju.
LP

Kralj

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Mar 2004, 14:00

Po zakonu se za dela, ki imajo značaj redne zaposlitve to res ni mogoče. Nekaj me zanima. Ali nameravate skleniti za delo vsak dan po 8 ur več mesecev? Ali to delo potem ne bo več potrebno? Premislite in si izračunajte, kaj je ugodnejše. Če ga zaposlite redno ali po pogodbi. Upoštevajte tudi strošek podjetja in ugodnost delavca. Mislim, da bi bila (če odmislimo zakon) za oba ugodnejša redna zaposlitev za določen čas.

Mislim pa, da zakon dobro poznate.

Lep vikend!

Mirko

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 09 Mar 2004, 10:11

Mirko,
hvala za odgovor. Zakon je jasen, žal pa ga naš direktor ne pozna ravno dobro. Oseba, ki bo delala po podjemni pogodbi je namreč zaposlena redno v drugem podjetju, njeni šefi so menda odsotni 6 tednov in ona nima zato kaj početi (zato je ne moremo zaposliti redno). V podjemni pogodbi piše, da bo delala vsak dan od 8-16 ure. Ali morda veš, kakšne so zdaj omejitve - prej so dela po pogodbi lako trajala največ 60 dni v koledarskem letu oziroma največ 8 ur na teden. Kako pa je s tem zdaj??

Lep pozdrav.

Martika

Odgovori