Zaposlen pri dveh delodajalcih


Moderator: Mirko Zbačnik

boc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 31 Maj 2005, 22:42

zaposlen pri dveh delodajalcih

Odgovor Napisal/-a boc » 24 Sep 2006, 13:59

hvala za odgovor, vendar me kljub temu še muči. Mogoče mi lahko svetujete še kaj drugega. Pri drugem delodajalcu, (podjetje od žene), bi se zaposlil zaradi uporabe službenega vozila (od ženinega podjetja) v privatne namene, torej bonitete, za katero mislim, da bi bila cenejša, če jo obračunamo kot del plače ob predpostavki, da se zaposlim še v ženinem podjetju, in ne kot dividendam podobne dohodke (ker pač uporabljamo ta avto v privatne namene). Mogoče sem zapompliciral vprašanje, vendar upam, da se razume bistvo problema. Lep pozdrav!

LARISA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 363
Pridružen: 03 Dec 2003, 09:20
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a LARISA » 26 Sep 2006, 10:41

Moj problem je podoben vašem in sicer delavka je zaposlena za 5 ur tedensko v s.p. in 5 ur tedensko v d.o.o.. Kako je v tem primeru z dohodnino?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 26 Sep 2006, 11:03

Če gre za redno zaposlitev, je delodajalec, kjer prejema večje bruto izplačilo glavni delodajalec. postopate, kot je omenjeno tu: baza znanja
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

LARISA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 363
Pridružen: 03 Dec 2003, 09:20
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a LARISA » 02 Okt 2006, 11:31

Še nekaj podatkov: urna postavka in čas (5 ur tedensko) sta enaka za izplačilo v obeh - d.o.o. in s.p.

Prosila bi za vašo pomoč - danes moram obračunati plačo pa nisem sigurna kako?

lp :roll:

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 02 Okt 2006, 14:19

Potem se mora delavec sam odločiti, kateri bo glavni delodajalec (napiše pisno izjavo).

Lp

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 02 Okt 2006, 14:28

Imela sem primer 4 ure pri enem in 4 ure pri drugem delodajalcu. Na zavodu so mi povedali, da je glavni delodajalec tisti, kjer je delavec prej zaposlen. Če pa plača pri drugem delodajalcu višja, se lahko delodajalca pisno dogovorita tudi drugače. Na dursu mi je referentka rekla, da je njim čisto vseeno, pomembno je, da nima dvakrat obračunanih olajšav.

Odgovori