Nadure in delovna sobota


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
lazo23
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Okt 2005, 17:57

Nadure in delovna sobota

Odgovor Napisal/-a lazo23 » 25 Okt 2006, 11:24

lep pozdrav imam zelo pereč problem prvo me zanima ali lahko delodajalec določi da je ena sobota obvezno delovna, kajti pri nas je in nevem kako lahko delodajalec kar reče ena sobota v mesecu je nujno treba delati. in drugo vprašanje kolikšna sme biti minimalna postavka za naduro, kajti pri nas se mi zdi da so postavke malo oderuške redna ura 800 nadura 1000 nočna 1100. Nočna 1100 alo ali ni to malo premalo no glede na redno uro. Če imam prav naj bi bila nadura 50% več plačana kot redna ura nočna pa še nekaj več. Drugače sem zaposlen v kovinski industriji in sicer pri S.P.

DEJANA
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 235
Pridružen: 09 Maj 2006, 08:47

Odgovor Napisal/-a DEJANA » 02 Nov 2006, 10:01

Bodite veseli, da delate samo eno soboto v mesecu. Kar se pa tiče nadur oz. kakšna je vrednost le teh, pa je odvisno od podjetja v katerem ste zaposleni.

Lp

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Re: Nadure in delovna sobota

Odgovor Napisal/-a Zoris » 03 Nov 2006, 07:08

Delodajalec lahko razporedi delovni čas po svojih potrebah. Prav tako vam lahko določi, da je nujno, da imate eno soboto v mesecu delovno. Res pa mora biti razporeditev delovnega časa določena in objavljena na začetku leta.

Glede višine dodatkov pa je objavljena nova KP dejavnosti, ki naj bi veljala za vas, ne glede na to, da ste zaposleni pri s.p.. V njej si lahko pogledate, koliko dodatkov vam pripada po KP in vsi ti dodatki so iztožljivi.
http://www.uradni-list.si/1/ulonline.js ... dhid=85225

Lp

Odgovori