Odpoved delovnega razmerja


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Furlan
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 05 Maj 2004, 08:13

Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a Furlan » 27 Okt 2006, 07:55

Lep pozdrav,

smo s.p., nekaj let imamo zaposlenega šoferja (voznika tovornega vozila), ki ima 54 let.
Ker je prišlo do določene situacije, zaradi katere smo seveda mi na slabšem , razmišljamo o tem, da bi ga odpustili.
Zanima me ali je to sploh možno? Ali pa je on tako zaščiten, da to ni mogoče? On sam odpovedi ne bo dal.


Res najlepša hvala za odgovor, Lana

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 27 Okt 2006, 08:06

Če ste to mislili: delavec je po ZDR zaščiten komaj pri 55 letih.

Glede na to, da je ta delavec že nekaj let pri vas, pa se mi zdi čudno, da je sedaj prišlo do takšne situacije. Delavec pri teh letih namvreč ne bo dobil več nobene zaposlitve.

Mogoče bi prišla kakšna druga rešitev v poštev?

Lp

Furlan
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 05 Maj 2004, 08:13

Za s.p.

Odgovor Napisal/-a Furlan » 27 Okt 2006, 08:42

Hvala za odgovor, ali to pomeni, da ga lahko odpustimo, brez kakršnihkoli posledic (za nas) ?

Seveda se bomo še pogovorili z njim in najverjetneje bo ostal (čeprav je to že tretjič, ko nam je namerno škodoval!!), toda ko bo do pogovora prišlo, bi radi imeli tokrat odprto tudi to možnost, zato se zanimam za to.
Upam, da me razumete.

Lep pozdrav, Lana

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Re: Za s.p.

Odgovor Napisal/-a Zoris » 27 Okt 2006, 08:59

Furlan napisal/-a:, ali to pomeni, da ga lahko odpustimo, brez kakršnihkoli posledic (za nas)?
Ali boste imeli kakšne posledice, vam ne morem zagotovit, samo na osnovi tega. V kolikor bo potek odpovedi delavcu potekal v skladu z zakonodajo, potem zaradi tega ne boste imeli posledic, če takrat, ko bo sklep dokočen, ne bo imel še 55 let.

V ZDR piše:
5. VARSTVO STAREJŠIH DELAVCEV
201. člen (opredelitev)
Delavci, starejši od 55 let, uživajo posebno varstvo (v nadaljnjem besedilu: starejši delavec).

Ali vam tako piše tudi v KP dejavnosti?

Lp



jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 03 Nov 2006, 16:11

Možnost je odpoved iz krivdnih razlogov, kar morate dokazati in upoštevati celoten postopek (razgovor, komisija...)

Odgovori