Regres


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
bperc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Maj 2003, 16:23

Regres

Odgovor Napisal/-a bperc » 13 Maj 2003, 16:31

<font face="Times New Roman"></font id="Times New Roman"><font size="6"></font id="size6"><font color="black"></font id="black"><b></b><center></center>

Mene sam zanima če kdo ve kdaj bo regres.8-)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 15 Maj 2003, 10:20

Tudi mene. 8-) :D :twisted:

PIRA555
Nov član
Nov član
Prispevkov: 18
Pridružen: 25 Apr 2003, 15:28
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a PIRA555 » 16 Maj 2003, 08:39

Prejeti bi ga morali do julija, v skrajnem primeru (nelikvidnost) do novembra.
Ampak to so pobože želje (za nekatere), kajne ? :sad:

MdeBarca
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 147
Pridružen: 19 Maj 2003, 14:46

Odgovor Napisal/-a MdeBarca » 20 Maj 2003, 12:56

Tako govori zakon

131. člen
(regres)

(1) Delodajalec je dolžan delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, izplačati regres za letni dopust najmanj v višini minimalne plače.

(2) Regres se mora delavcu izplačati najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.

(3) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko v primeru nelikvidnosti delodajalca določi kasnejši rok izplačila regresa, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.

(4) V primeru, da ima delavec pravico le do sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.

Minimalna višina 132.170,00 je določena v ugotovitvenem sklepu Ur.list 8/2003 za negospodarstvo, v tarifni prilogi SKP ur.list 38/2003 za gospodarstvo, pa tudi v Socialnem sporazumu za obdobje 2003 - 2005 Ur.list 40/2003.

Trenutni maksimum pred dodatnim obdavčenjem pa je 169.053,50 sit.

Lep dan

:wink:

MdeBarca

muroveck
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Nov 2003, 18:16
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a muroveck » 29 Nov 2003, 18:44

Pozdravljeni
Na ta forum sem naletel ob iskanju podatkov o regresu. Kaj menite o podjetju OZARA maribor Ljubljanska 9, ki kljub vsemu za letos 2003 še ni izplačala regresa? Na popolnoma pravilno zahtevo v skladu z 204 čl. 1 alineja ZDR je po poteku 14 dni in poprejšnjih tel. urgencah ter grožnjo z organi pregona podan odgovor, da bo izplačan najkasneje do 10.12.2003 . Izvedel sem, da naj bi bil ta srečnež samo jaz ne pa tudi ostali , sem pač očitno dovolj " tečen ". Kaj menite, ali je to pohvalno in pozitivno za podjetje, ki naj bi skrbelo za invalide in njihove težave. Za podjetje, ki na razpisih konkurira najbrž z precej izkrivljenimi podatki saj bi izkaz takih nezakonitosti moral koga zbosti v oči. Morda Ministrstvo za delo, družino in socialo, ki v veliki meri sodeluje pri financiranju njegovih programov.
Ali se ves Državni ( naš ) denar namenjen tem dejavnostim res steka tja kamor je namenjen ali gre potiho tudi v žepe " fantomskih " direktorjev . Fantoma omenjam zato, ker je direktor OZARE praktično vedno nedosegliv.
Lep pozdrav sotrpinom Murovec Hinko

travica
Nov član
Nov član
Prispevkov: 19
Pridružen: 27 Nov 2003, 14:56

Odgovor Napisal/-a travica » 30 Nov 2003, 20:03

Edina možna pot (ki na kratek rok največrat ni uspešna)je prijava podjetja ustreznim institucijam (inšpekcijam, ministrstvom ipd.
Vendar se morate zavedati, da pot ni lahka, predvsem pa so postopki dolgotrajni.
Uspeh vam zagotavlja le dobra organiziranost (po možnosti vseh sodelavcev), dobra priprava argumentov in pomožnosti odvetnik, ki ve kaj dela in ki ne dela <b>izključno in samo za denar.</b>
Teoretična izhodišča za izplačila regresa pa si poglejte v prejšnem odgovoru.
Veliko sreče pri uveljavljanju pravic!!
LP :)

Odgovori