Kakšno plačo lahko pričakujem?


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Kakšno plačo lahko pričakujem?

Odgovor Napisal/-a lauren » 17 Jan 2008, 10:14

Pozdravljeni!

S potencialnim novim delodajalcem se dogovarjam za delovno mesto knjigovodja. Zaposlitev bo pod VII. stopnjo in me zanima, kakšno plačo lahko pričakujem oz. kakšen je realen znesek, ki ga podjetja plačujejo za to stopnjo za ta poklic. Nebi rada navedla prevelikega zneska, premajhnega pa tudi ne.
Hvala za direktne odgovore.
Lep dan!

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1570
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 17 Jan 2008, 10:22

Glede tega sem se jaz tudi pozanimala, in dobila večino mnenj takole: za VI.stopnjo izobrazbe, za delovno mesto računovodje , naj bi bila nekako realna plača 800,00 eurov neto.

Naj še kdo poda svoje mnenje.

lp,

KIKI****
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Jan 2008, 11:59
Kraj: Kje poleti sije sonček:)

Odgovor Napisal/-a KIKI**** » 17 Jan 2008, 16:43

Jaz kot študentka v podjetju opravljam naloge administratorke-od administrativnih do računovodskih del in imam plačano mesečno po 750 € stem da pišem diplomo za VI stopnjo, tko da bi jaz rekla vsaj 850 za VII stopnjo

lp

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 17 Jan 2008, 17:16

To s plačami je zelo delikatna stvar. Za isto delo lahko dobite različne plače, tudi v razmerju 1:2 ali celo 1:3.
Več faktorjev vpliva na višino, od izobrazbe, dejanske količine in kompleksnosti dela, regije kjer se podjetje nahaja, same politike podjetja...
Najboljši kazalec bi bile dosedanje plače v podjetju. Na koncu pa si postavite mejo pod katero ne greste, nad to mejo dajte 20% in potem se probajte zmeniti da je čez pol leta evaluacijski razgovor, kjer je možno povišanje plače.

Vsekakor imejte zaupanje v sebe in ne popuščat, pa veliko sreče.

martinček
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Mar 2007, 09:58

Odgovor Napisal/-a martinček » 18 Jan 2008, 08:20

No še moja izkušnja. Delam 1 leto, knjižim dobavitelje, dbp. včasih tudi banke, kompenzacije- plač in ddv še ne znam- imam pa 900 bruto.V komerciali ima oseba z istimi izkušnjami, in pomoje z približnim istim obsegom in težavnostjo dela 300eur bruto več.Pa še moji sodelavcii v frs-2500 in 3500-šef.

Odgovori