Dodatne olajšave od 31.01.2008


Moderator: Mirko Zbačnik

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 06 Feb 2008, 18:19

Febo, mogoče je vam kristalno jasno, drugim pa ni, zato sprašujejo.
Se vam ne zdi tako!!

LP

JuMi
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Avg 2006, 13:32
Kraj: Trbovlje

Odgovor Napisal/-a JuMi » 06 Feb 2008, 23:16

Čeprav Febo misli, da je vse kristalno jasno, meni določene stvari niso tako jasne. Ali mi lahko Febo ali pa kdo drug pove, kako naj to izvajamo v resničnem življenju? Ali dodatno splošno olajšavo upoštevamo vsak mesec do konca leta 2008 v istem znesku, ali pa vsak mesec posebej ugotavljamo kolikšna je bruto osnova in temu primerno vzamemo dodatno splošno olajšavo? To se pravi, da bi lahko enemu delavcu v splošnem v različnih mesecih upoštevali različno dodatno olajšavo, saj nikjer ne piše, da mora biti plača vsak mesec enaka.
Sicer pa se strinjam s SK19 in menim, da so s tem naredili eno veliko "zbrko". Če že želijo pomagati slojem z nižjimi dohodki, bi lahko našli kakšno boljšo rešitev, ali pa bi dodatne splošne olajšave upoštevali šele ob koncu leta in bi delavci dobili vsaj kakšen € nazaj, ne pa tako kot letos, ko bo moral skoraj vsak zaposlen dohodnino doplačati. Kar izračunajte si !

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Odgovor Napisal/-a febo » 06 Feb 2008, 23:58

Vsak mesec ko boste obračunavali plačo, boste na podlagi bruto plače določali splošno olajšavo.
Če menim da mi je kristalno jasno, ne pomeni da mislim da je pametno. Delati bomo morali kot je v zakonu napisano. Napisamo pa je verjetno čez noč. In verjamem da to ni zadnje presenečenje letos.

LP :? :? :?

medico
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 172
Pridružen: 23 Jan 2003, 14:09
Kraj: Slovenia

SploŠna olajŠava

Odgovor Napisal/-a medico » 07 Feb 2008, 08:24

MI lahko kdo pove, ali je obvezno upoštevat med letom splošno olajšavo, če naprimer za delavca to ni ugodno, ker ima plačo po sostemu neto plače?

LP Darija

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 07 Feb 2008, 08:50

Kot pravi febo - predpis je jasen, tudi pojasnilo DURS (vendar butast), ampak lahko pričakujemo spremembo - najkasneje ob začetku izplačevanja regresov. Namreč kot je napisano, se nova olajšava upošteva pri posameznem mesečnem izplačilu. Tako se v mesecu izplačila regresa nove olajšave ne sme upoštevati, v naslednjem mesecu pa spet!!!??
(Čeprav bo recimo jasno, da bo v letnem obračunu prekoračen limit.) lp

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1572
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 07 Feb 2008, 09:09

Jaz sem prebrala, da zvišanje olajšave ni potrebno upoštevat, če delavec tega ne želi, vendar mora o tem podati pisno izjavo.

lp,
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

medico
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 172
Pridružen: 23 Jan 2003, 14:09
Kraj: Slovenia

še enkrat

Odgovor Napisal/-a medico » 07 Feb 2008, 13:25

Hvala za sodelovanje, torej MORAM KLASIČNO MESEČNO SPLOŠNO olajšavo upoštevat? Ne govorim o dodatni olajšavi za tiste, ki imajo nizki OD, ampak za splošno olajšavo.
LP

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1572
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 07 Feb 2008, 13:27

Ja, klasično mesečno splošno olajšavo morate upoštevat.

lp,
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Odgovori