jubilejna nagrada samostojni podjetnik


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Cmona
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 04 Dec 2007, 13:17

jubilejna nagrada samostojni podjetnik

Odgovor Napisal/-a Cmona » 14 Avg 2008, 09:06

Najprej lep pozdrav, pa upam da še niste ponucali vsega dopusta :lol:

Zdaj pa rabim eno mnenje.
Včeraj me je ena stranka presenetila z vprašanjem, če si s.p. lahko izplača jubilejno nagrado. :shock: Sam sebi.
S čim naj ji utemeljim, da ne (vsaj jaz sem tega mnenja), kje bi lahko kaj prebrala o tem in ji predložila pisno?

Ker je seveda dobila informacijo od neke računovodkinje, da lahko in njene stranko si izplačujejo jubilejno brez problema...

Le kam to knjiži potem... :?

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 14 Avg 2008, 10:36

57. člen Zakona o dohodnini: delno priznani odhodki, ki se nanašajo izključno na zavezanca in se priznajo kot odhodki, ki so:
- stroški v zvezi s službenimi potovanji;
- stroški prehrane med delom
- stroški prevoza na delo in z dela
- stroški dela na terenu.

Samo ti stroški (iz Uredbe o višini povračil stroškov) so davčno priznani stroški zavezanca-s.-p-ja, kot nosilca dejavnosti. Davčno nepriznavanje ob izplačilu pa nima nobenega smisla, saj bi v tem primeru jubilejna nagrada bila izplačana v breme njegovega obdavčljivega dobička.

LP

Cmona
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 04 Dec 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Cmona » 14 Avg 2008, 13:35

Slovan, hvala! :wink:

Gordana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 416
Pridružen: 02 Jun 2003, 17:35
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Gordana » 20 Avg 2008, 11:46

Se strinjam s Slovanom, bi pa dodala v razmislek, ali se spomnite, da nekaj let nazaj
tudi prevoz na delo s.p. ni bil davčno priznan??( dokler niso zadeve popravili).
Glede na to, da tudi s.p.-ji delajo, bi bilo po logiki pravično, da se tudi njim v stroške priznavajo jubilejne nagrade, seveda kot neobdavčen del, samo izboriti se bo še treba za to.
Gordana

Odgovori