Delo po 4 uri v lastnem s.p.


Moderator: Mirko Zbačnik

bpp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 109
Pridružen: 06 Apr 2003, 13:24
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a bpp » 13 Okt 2008, 19:28

V kolikor ima odločbo CSD za polovični delovni čas, ji ne morete pisati vseh ur, ampak le polovični delež, za kolikor je zaposlena...in to seveda ne glede na osnovo....

banananjam
Nov član
Nov član
Prispevkov: 16
Pridružen: 26 Apr 2011, 22:29

Re: Delo po 4 uri v lastnem s.p.

Odgovor Napisal/-a banananjam » 08 Sep 2017, 13:17

Zdravo,

Imam otroka s PP in sicer je star 9 let in po klasifikaciji njegova bolezen spada pod duševno bolezen.

Ker zanj skrbim sama, živi v "enostarševski" družini brez pomoči očeta.

Zaradi bolezni se je moral šolati na domu, meni pa niso podaljšali pogodbe, vzporedno pa sem imela S.P. Zdaj imam polni S.P. in bi rada uveljavila polovičen delovni čas. Otroka je od spetmebra ponovno v rednem šolanju, ta šolanje zaključi ob 12.45h, kar pomeni, da ne more obiskovati podaljšanega bivanja. Tu ga spet prevzamem jaz.

Na CSD sem oddala vlogo v juniju in do danes nisem dobila odgovora. Tam so mi tudi povedali, da ne spadamo v nobeno od kategorij, vendar vseeno moramo počakati na odločitev zdravniške komisije.

Zanima kako lahko uveljavim pravice z nižjim plačilom prispevkov oz. kakršnokoli pomoč?

tonija
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 316
Pridružen: 19 Okt 2008, 16:12

Re: Delo po 4 uri v lastnem s.p.

Odgovor Napisal/-a tonija » 13 Sep 2017, 07:54

A pravice na Zavodu za zaposlovanje pa ne morete uveljavljati?
LP, TONIJA

banananjam
Nov član
Nov član
Prispevkov: 16
Pridružen: 26 Apr 2011, 22:29

Re: Delo po 4 uri v lastnem s.p.

Odgovor Napisal/-a banananjam » 13 Sep 2017, 15:37

Meni so rekli, da o polovičnem delovnem času odločaju Centri za socialno delo oz. zdravniška komisija. Zavod naj ne bi imel ničesar s tem?

Hannah78
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Avg 2017, 09:34

Re: Delo po 4 uri v lastnem s.p.

Odgovor Napisal/-a Hannah78 » 09 Okt 2017, 11:08

Jaz mislim, da to ureja samo CSD (oziroma zd. komisija), da Zavod nima nič s tem. Ko dobiš odločbo od CSD, moraš pa potem še za ZZZS prijaviti, da boš plačevala polovične prispevke.

Odgovori