doplačilo dohodnine?


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

doplačilo dohodnine?

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 21 Jan 2009, 16:56

podzravljeni

zanima me ali mi zna kdo pojasniti zakaj je potrebno doplačevati dohodnino, za leto 2008, ce se ze med letom plača dohodnino, po tisti lestvici, po kateri se glede na visino davčne osnove, uvrsti in tudi odtegne dohodnino od plače. Torej med letom so delavci plačevali dohodnino toliko kolikor je bilo določeno po zakonu.

Zdaj me kličejo delavci od strank, da zakaj morajo doplačevati dohodnino? (ko si naredijo na internetni strani dursa.testni izracun dohodnine?V programu imamo nastavljeno lestvico dohodnine kot je bila določena po zakonu. Kje je "luknja" :?: :roll: Prosim za mnenje?
Zivljenje je lepo! :)

TARTAN
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 08 Sep 2004, 16:59

Odgovor Napisal/-a TARTAN » 22 Jan 2009, 08:06

Meni se dogaja isto "doplačilo". In se mi je že lansko leto (plače so bile pregledane s strani revizorja in so obračunane skladno z zakonom). Na tem forumu sem spraševala, če kdo ve kje je vzrok doplačila in dobila spodaj priložen odgovor:

Objavljeno: Sre, 2. Apr, 2008 12:08 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

1.) Dopovejte jim, da so imeli tačas brezplačni limit (od Bajuka)
2.) Že regres potegne čez, ker se zanj računa dohodnina po povprečni stopnji, dejansko pa bi se morala po stopnji tistega razreda, v katerega "seže" (če že plača pade v srednji razred, bi moral biti regres po 27%). lp


In če se prav spominm sem šla res preračunavat regres; če bi ga obdavčila kot celoto in ne po dvanajstinah ne bi bilo razlike za doplačilo.
Vendar je obdavčitev po dvanajstinah skladna za zakonom (Akontacija dohodnine se izračuna v skladu z določbo petega odstavka 127. člena Zakona o dohodnini. V skladu z navedeno določbo se akontacija dohodnine izračuna od celotnega izplačila regresa po povprečni stopnji dohodnine od enomesečnega dohodka.)

Sedaj pa to razložite delavcem....

Lp.

zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 22 Jan 2009, 08:23

Hvala vam za odgovor :) (ceprva zaposleni ne bodo ravno zadovoljni... :twisted: ) s tem kar jim bom rekla :sodobren: :ssram:
Zivljenje je lepo! :)

sonja11
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 214
Pridružen: 07 Dec 2004, 12:17
Kraj: Bohinj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sonja11 » 23 Jan 2009, 09:12

Razlago sem zapisala že lani tukaj: http://www.racunovodja.com/forum/viewto ... highlight=

:)

zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 23 Jan 2009, 12:49

Hvala za odgovor :) super pojasnilo :D :)
Zivljenje je lepo! :)

rk01
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17 Jul 2008, 09:19

Odgovor Napisal/-a rk01 » 23 Jan 2009, 14:18

Na naslovu http://enkovac.blogspot.com/2009/01/zak ... no-za.html maš zelo podrobno razloženo.

LP

zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 25 Jan 2009, 20:01

hvala vam za podrobni odgovor,lep vecer :)
Zivljenje je lepo! :)

Odgovori