prevoz na delo


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

prevoz na delo

Odgovor Napisal/-a mincek » 14 Avg 2004, 21:14

Ali se MORA delavcu, ki ima možnost javnega prevoza, obračunati avtobusna karta, ali se lahko tudi kilometrina? Težava je namreč v tem, da bi delavec moral najprej na primestni avtobus, nato pa še na mestnega, seveda se pa vozi z avtomobilom. Obračun javnega prevoza je višji od kilometrine (tako delavcu kot podjetju je v interesu, da se mu obračuna čimvišji strošek prevoza), vendar kaj bi rekel inšpektor, saj takšen avtobusni prevoz na delo obstaja samo v teoriji, dejansko pa je z avtom ceneje in seveda bistveno hitreje.
Hvala,

Mincek

Bina
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Jun 2003, 08:56

Odgovor Napisal/-a Bina » 15 Avg 2004, 06:27

Če je kilometrina nižja od avtobusa, mislim, da se inšpektor ne bo nič pritoževal. V pravilniku o povračilu stroškov, pa sem prebrala, da se kilometrina izplača, če ni možnosti avtobusne povezave.

Prevoz mora biti opredeljen v pravilniku podjetja in v pogodbi o zaposlitiv, pa mislim, da ne bo težav.

lp Bina

Janika
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 12 Avg 2004, 12:05
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Janika » 16 Avg 2004, 07:02

Zakon in kol. pogodbe pravijo da moraš povračila izplačati v tistem znesku, ki so za delavca ugodnejša (višja) žal. Tako mislim, da ti bo inšpektor kompliciral, če boš izplačeval kilometrino.

Janika

nataat
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 81
Pridružen: 14 Jan 2003, 15:57

Odgovor Napisal/-a nataat » 16 Avg 2004, 09:50

Če sem prav razumela je delodajalec dolžan plačati stroške za prevoz na delo v višini 100 %; če obstaja javni prevoz - po ceni vozovnice, sicer po kilometrini?
Sprašujem zato, ker se mi je sorodnica pritožila, da so ji za zadnji mesec izplačali 50% potnih stroškov. Je to sploh mogoče - ali pa so iz plačila cene javnega prevoza prešli na plačilo po kilometrini?Prosim za vaša mnenja.
LP
Nataša

matina
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 377
Pridružen: 18 Maj 2004, 13:24
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a matina » 16 Avg 2004, 22:05

Vaša sorodnica naj pogleda v kolektivno pogodbo, ki velja za njeno panogo.:)

lp

Odgovori