Regres - izvršba


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
bejba
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 295
Pridružen: 08 Feb 2008, 08:42

Regres - izvršba

Odgovor Napisal/-a bejba » 19 Jun 2009, 10:11

No še en "čuden" primer

Delavec je bil pri nas v delovnem razmerju in imel izvršbo v visokem znesku. Pri nas ga ni dva meseca in ker ne vem za novega delodajalca sem sodišče obvestila o prenehanju, izvršba je pa še pri meni.

In sedaj nastopi problem. Izplačati mu moramo sorazmeren del regresa za leto 2009. Kaj pa izvršba??? odtrgati ali ne??? V sami izvršbi piše, da mu moramo pustiti samo minimalca ostalo trgamo (tako smo tudi delali), vendar delavec pri nas ni več zaposlen.

Kaj bi naredili???

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1572
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 19 Jun 2009, 10:18

Glede na to, da ste sodišče že obvestili , da ni zaposlen pri vas, bi jaz ta znesek nakazala kar bivšemu delavcu na račun. Po mojih izkušnjah (smo imeli isti primer visoke izvršbe) je tako in tako bila izvršba tudi na banki. i

lp
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 19 Jun 2009, 13:40

Jaz pa mislim, da je potrebno ta regres upoštevati za izvršbo. Regres vsekakor sodi v izvršbo (govorila sem pred kratkim z gospo iz sodišča), in mislim da to, da je on že pri drugem delodajalcu, nima veze.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG » 22 Jun 2009, 08:30

Odvisno. Če na izvršbi piše, da je izvršba na plačo potem regres ne sodi v to maso ( pa tudi stroški malice in prevoza ne ) če pa na izvršbi piše, da gre za izvršbo na vse prihodke potem pa trgate vse.

bučka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 78
Pridružen: 23 Avg 2007, 12:36

Odgovor Napisal/-a bučka » 22 Jun 2009, 12:39

Kako pa je s krediti? Če je nekdo v zaostanku z obroki pri plačilu kredita - ali mu moramo odtegniti od regresa ali ne? Pri plači mu odgtegujemo do minimalne plače.

Hvala za odgovor

sonjaz
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 327
Pridružen: 08 Nov 2006, 18:58
Kraj: Savinjska

Odgovor Napisal/-a sonjaz » 22 Jun 2009, 18:44

Mi smo v takih primerih, da smo imeli izvršbo na plačo, delavec pa je že odšel, obvestili sodišče o odhodu delavca iz podjetja in istočasno vrnili nazaj sodišču izvršbo. Naj se sami "bocajo" h kateremu delodajalcu je prešel. Tudi, če smo že trgali od delavčeve plače morebitne obroke izvršb, delavec pa je prekinil del.razmerje, smo potem zopet obvestili in morebitne še neplačane izvršbe poslali na sodišče.
Se strinjam z MG.
lp

bejba
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 295
Pridružen: 08 Feb 2008, 08:42

Odgovor Napisal/-a bejba » 23 Jun 2009, 14:17

iskreno, naredila bi tako, kot predlaga MG (če bi bila izvršba kakšnega podjetja), vendar nisem sigurna, ali sploh ima kakšne prihodke in tudi na banki mu morajo pustiti en določen znesek. gre pa za izvršbo zaradi neplačane preživnine in veliko raje bi dala denar mami kot pa da ga dobi bivši delavec. v izvršbi je bilo, da mu ostane samo minimalc, vse ostalo smo trgali.

še kakšna ideja????

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG » 24 Jun 2009, 08:28

Bejba. S sicer strinjam za vami, da je bolje, da denar dobi otrok kot delavec.

Ampak !

V našem poslu ni prostora za osebna čustva in naklonjenost eni ali drugi strani. Kot računovodja je potrebno slediti besdilu na izvršbi in če tam piše, da je izvršba na plačo je to izvršba na plačo in če tam piše, da je izvršba na prihodke je potrebno to tako izvršiti.

Kaj si pa vi osebno mislite o tem pa pravno nima nobene veljave.

Če je ista izvršba na banki pa mu bodo tam tako ali tako trgali razliko, ker gre pri izvršbi pri bankah za izvršbo na prilive.

lejla22
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 08 Apr 2008, 22:25

Odgovor Napisal/-a lejla22 » 15 Jul 2009, 22:20

MG in Naty73, še jaz imam eno vprašanje. Torej, če ima oseba visoko izvršbo, in se mu nakaže na TRR regres, gre lahko celotni znesek nakazila za regres za povrnitev neplačanih obveznosti v izvršbi? Nima tu nihče vpliva, da bi se morebiti lahko regres "prišparal"?

Se pa strinjam, da če v izvršbi piše izvršba od prihodkov iz delovnega razmerja, se potem tu všteva poleg osebnega dohodka, tudi prevoz, prehrana, regres, božičnica itd... skratka, vsa nakazila, ki jih delodajalec nakaže na TRR zaposlenega.

Lp, Lejla

Odgovori