Prokurist


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
takanaka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17 Jul 2009, 16:09
Kraj: KRANJ

Prokurist

Odgovor Napisal/-a takanaka » 23 Jul 2009, 22:18

Spoštovani, bi mi lahko prosim kdo odgovoril na moje vprašanje.Zanima me,kaj mi pripada v ženinem s.p. -ju, kjer sem prokurist,ali mi pripada nadomestilo za vožnjo in mogoče še kakšna stvar.Za odgovor Vam hvala lepa.Takanaka

soncek5
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 13 Nov 2006, 09:47

Odgovor Napisal/-a soncek5 » 29 Jul 2009, 08:54

Kot sem jaz dobila mnenje na durs (samo osebno mnenje zaposlene, nobenega pisnega potrdila), da kot prokuristu v podjetju pripada nadomestilo za prevozne stroške, v kolikor je zaposlen v podjetju. V kolikor imate podjemno pogodbo ali kako drugače rešeno, je to v ceni vaših storitev. Tako da nismo potem našemu prokuristu izplačevali potnih stroškov, smo pa na tihem rešili s potnimi nalogi direktorice (saj sta isto gospodinjstvo) oz. sta šla večkrat oba na sestanek. probajte dobiti mnenje na vašem davčnem uradu.

JENA
Nov član
Nov član
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Jan 2008, 21:14

Odgovor Napisal/-a JENA » 29 Jul 2009, 12:34

Meni najbolj niso ravno jasni ti prevozni stroški, prevozni stroški namreč pripadajo samo zaposlenim v podjetju, kolkor je meni znano, prokuristu, ki ni zaposlen, je dovoljeno samo sklepanje poslov in podpisovanje pogodb, nikakor pa ne sme opravljati dela, za katero je podjetje registrirano. Se pravi, da če ni zaposlen, ne sme delati v podjetju in mu seveda ne pripadajo nobeni stroški. Ne vem mogoče se motim, ..

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 31 Jul 2009, 08:22

Domnevam, da lahko tudi prokurist sklene poslovodsko pogodbo, po kateri se mu izplača vse stroške (razen regresa) enako kot zaposlenim???

lp

Odgovori