Obvezna praksa


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
frnikula
Nov član
Nov član
Prispevkov: 11
Pridružen: 08 Apr 2009, 19:11

Obvezna praksa

Odgovor Napisal/-a frnikula » 16 Feb 2010, 10:58

Študenta imamo na obveznem praktičnem usposabljanju. V pogodbi piše, da moramo plačati poleg prakse študentu tudi:
prispevke v skladu s 17. členom ZZVZZ-UPB3 (predvidevam da je to pavšal 4,34 eur - plačujemo mesečno) in
prispevek za invalidnost, telesno okvaro... v skladu s 26. členom ZPIZ-1-UPB4 (mislim da je to 8,79 eur. Ali to plačamo samo enkrat ali vask mesec).
Pričakujem vaš odgovor ?

_darija
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Dec 2009, 13:22

Re: Obvezna praksa

Odgovor Napisal/-a _darija » 16 Feb 2010, 11:13

Pozdravljeni,
mi imamo študenta na obvezni praksi vendar jim vse to plača fakulteta in tudi prijavi ga nismo rabli na ZZZS z obrazcem M1. Mislim, da ga morate iti prijavi na ZZZS in tam vam bojo povedali kaj morate plačati.Ne pozabite pa oddati Rek 1 a za študenta na DURS.

Lp Darija

ksenijagreg
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 08 Okt 2007, 11:11

Re: Obvezna praksa

Odgovor Napisal/-a ksenijagreg » 18 Feb 2010, 08:14

Včeraj sem prijavila dijaka na obvezni praksi na ZZZS. Obrazec za prijavo M1-2/B sem dobila pri njih. Ta prijava je obvezna.

Mene pa zanima, koliko plačujete dijakom na obv. praksi, ter kako izpolnjujete rek obrazec, glede na to, da se v obrazcu prispevki sami izračunajo. Ali je potrebno plačati oba prispevka, ali samo za poškodbe.

_darija
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Dec 2009, 13:22

Re: Obvezna praksa

Odgovor Napisal/-a _darija » 18 Feb 2010, 20:33

Pozdravljeni ,
višina nagrade je lahko 172 €, kar je več se plačajo prispevki in ostale dajatve.Oddate obrazec Rek 1a, kjer se vpiše neto znesek mislim da je pod številko 15 in neto znesek pod dohodek (101) isti znesek. Potem izpolnete še analitični del kjer samo izpolnete osebne podatke in potem vam spoda izračuna tista dva prispevka. 4,34 € ki se plačuje mesečno, 8,79 € mislim da je tak znesek pa samo enkrat. Ko boste naslednjič izpolnjevali rek obrazec pa potem tiste prispevke 8,79 € izbrišete oziroma tam napišete 0 in pritisnite kar oddaj vlogo. Če boste namreč pritisnili izračunaj bo zopet obračunalo tiste prispevke in bo narobe. Ni težko boste videli.

Lp Darija

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Obvezna praksa

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 09 Mar 2010, 09:07

Mi imamo pa dijaka na praksi za dva tedna. Kaj tukaj je tudi potrebna prijava na ZZZS in ali se v tem primeru plačuje 172 € ali pa se izračuna del te vsote za samo 10 dni dela? Kako se izpolni REK?

p.s. Podrobno prebrala pogodbo. šola pokroje pavšalni znesek ZPIS ter zavaruje dijaka po ZZVZZ. Mi imamo le plačilo prakse. Še vedno ostane vprašanje o višini plačila ter o izpolnitvi REK-a.

Pod katere konte se potem tudi vse to knjiži?

hvala
Sara

3739
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 828
Pridružen: 02 Feb 2005, 18:18
Kraj: Slovenia

Re: Obvezna praksa

Odgovor Napisal/-a 3739 » 10 Dec 2013, 08:46

Vi ko ste že oddali REK za študenta na obvezni praksi. Ali mi lahko poveste ali je mogoče to REK 2 in katere prispevke ste plačali.

Meni piše na pogodbi, da mi kot delodajalci plačamo za študenta 4,55 prispevkov za ZZ.

Ali je še kaj?

Odgovori