REK OBRAZCI


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
BMT
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 210
Pridružen: 28 Jul 2009, 10:18

REK OBRAZCI

Odgovor Napisal/-a BMT » 08 Apr 2011, 13:17

A ima kdo kaj več izkušenj z rek obrazci? V podjetju imamo tri zaposlene. Ker je že izplačilni dan, moram za dve zaposleni obračunati in nakazati plači, tretja pa z direktorjem še ni uskladila pogodbe oz. aneksa k pogodbi za polovičen delovni čas, zato se z obračunom in izplačilom še počaka do ureditve, ker ni podlage za obračun. Ali potemtakem oddam rek obrazec za dve zaposleni in dam kumulativo 1, ko pa bom oddajala za tretjo zaposleno, pa dam kumulativo 2?
Ima kdo kaj prakse s tem?

Hvala za vsakršno pomoč.
Barbara

BMT
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 210
Pridružen: 28 Jul 2009, 10:18

Re: REK OBRAZCI

Odgovor Napisal/-a BMT » 11 Apr 2011, 10:17

Živjo.
A mi res ne zna nihče dati nobenega nasveta?
A še nihče ni imel takšnih težav?
Pri nas gre namreč za to, da naj bi 3. delavka od 17.3. delala polovičen delovni čas (po porodniški), ampak do danes še ni podpisala aneksa k pogodbi, tako da ne vem, kako naj ji obračunam plačo za marec 2011?
Prosim za kakšno pomoč.

ors
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 426
Pridružen: 26 Mar 2009, 11:18

Re: REK OBRAZCI

Odgovor Napisal/-a ors » 11 Apr 2011, 11:14

Kot prvo se mi zdi, da ni na mestu, da za dve zaposleni obračunate plačo na en datum, za tretjo (ali ostale) pa drug datum. Tega mi nismo nikoli počeli, ne glede v kakšnih težavah smo bili.
Kot drugo: kako pa delavka, katera bi "morala" delati polovični čas dejansko dela? Če dela po 8 ur ji morate plačo obračunati po osem ur, če pa po štiri, morate urediti dokumentacijo. Plača mora biti izplačana do 18. v mesecu.

LP

BMT
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 210
Pridružen: 28 Jul 2009, 10:18

Re: REK OBRAZCI

Odgovor Napisal/-a BMT » 11 Apr 2011, 11:42

Tudi jaz sem žal prvič v takšni situaciji. Delavka dela po 4 ure. Ko sta se z direktorjem dogovarjala o polovičnem delovnem času, se je z vsem strinjala, potem ko pa je prejela aneks, pa je zanikala svoje besede in se ne strinja ne z delom ne z dohodkom. Problem je, ker takrat nista nič napisala in podpisala. Sedaj se pa to vleče in je problem. Časa imam se en teden, vem, ampak v pogodbah imata ostali dve izplačilo najkasneje 10. v mesecu. kaj pa bi vi storili?

ors
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 426
Pridružen: 26 Mar 2009, 11:18

Re: REK OBRAZCI

Odgovor Napisal/-a ors » 11 Apr 2011, 14:59

Očitno je pri dogovarjanju šlo nekaj narobe. Razložite ji, da ji plače po 8 ur ne morete obračunati, ker dela po štiri ure.
Uredite vso dokumentacijo
LP

Odgovori