Znižanje plače


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Znižanje plače

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 13 Maj 2011, 22:02

Morda ta tema spada med pravne nasvete, a vseeno. V podjetju, kjer sem zaposlen, so nam prad kakšnim letom pričeli izplačevat 80% plače, zaradi učinkov gospodarske recesije, kot so nam ražložili. Seveda smo delavci to pač sprejeli, kot nujno zlo, pomagajmo tudi mi podjetju, da bo v teh časih preživelo in nam ostala delovna mesta.
Pred kratkim je sodu izbilo dno, ker sta si lastnika ( tudi vodstvena delavca) izplačala nagrado za uspešno vodenje podjetja in tudi dividende, med tem, ko ostali delavci še vedno ostajamo na 80% plačah.
Da to dejanje ni moralno, vem sam. Je morda tudi kak pravni zadržek, npr. da bi morala pred izplačilom dividend najprej delavcem izplačat razliko plač?
Če se odločim podati odpoved, imam morda pravico do izplačila razlike neizplačane plače? Ali lahko vse skupaj pozabim?

mbstefka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Apr 2011, 10:44

Re: Znižanje plače

Odgovor Napisal/-a mbstefka » 15 Maj 2011, 11:55

Spet ena svinjarija,ki jih nemoteno delajoteli gnili kapitalisti. Blo bi dobr,če bi se vsi delavci obrnili na sidikate,ki imajo pravnike poleg tega pa bi bilo prav,da skupno uprete in daste v javost. Požrešnost naših gnilih kapitalisto je nepojmljiva. Na bruhanje mi gre ob takih krivicah.

Odgovori