Pripravništvo...


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Simony
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Dec 2009, 15:32

Pripravništvo...

Odgovor Napisal/-a Simony » 03 Jun 2011, 12:51

Pozdravljeni...
Na vas se obračam s sledečim vprašanjem...
Dobil sem zaposlitev - pripravništvo za VII/2 stopnjo izobrazbe. V pogodbi mi piše, da sem uvrščen v 31. plačilni razred, ker pa gre za pripravništvo se mi le to zmanjša za 6 plačilnih razredov, torej padem v 25. plačilni razred. Kar mi je vse popolnoma razumljivo. Zanima me edino, vsaj približno kakšno bruto in neto plačo lahko pričakujem, brez potnih stroškov in malice.
Se zahvaljujem za odgovor...

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Pripravništvo...

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 03 Jun 2011, 13:59

Glede na zapisano predvidevam, da ste zaposleni v javnem sektorju.
Včasih je za pripravnike (vsaj v gospodarstvu) veljalo, da dobijo 75% plače od delovnega mesta, ki ga zasedajo.
V javnem sektorju velja, da dobijo 6 plačnih razredov manj. Torej pri vas je to 25. plačni razred. V pogodbi bi morali biti nominalni zneski, če jih ni, zaprosite kadrovsko službo za njih (saj zraven osnovne plače lahko dobite ša kaj zraven).
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Simony
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Dec 2009, 15:32

Re: Pripravništvo...

Odgovor Napisal/-a Simony » 04 Jun 2011, 02:47

Pozdravljeni...
Kot ste pravilno ugotovili gre za javni sektror.
Res je tudi, da v pogodbi ni nikjer zapisan nominalni znesek. Ker pa pac ze prvi teden ne bi rad se pogovarjal okrog place bi vas vseeno prosil, da mi napisete, v kaksnem razponu se giblje nominalni znesek za placo v 25. placilne razredu...

Se vam zahvaljujem za odgovor!

luvi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Sep 2010, 15:54

Re: Pripravništvo...

Odgovor Napisal/-a luvi » 07 Jun 2011, 15:15

... ne morem verjet. 25-i plačilni razred za osebo brez izkušenj, pripravnika, ki ga bo nekdo še moral učit in prva stvar, ki ga skrbi je plača.

A ni v javnem sektorju "zamrznjeno" zaposlovanje ? !!! Mnogi, mnogi, mnogi opravljajo pripravništvo prostovoljno, brez plačila. Tudi v javnem sekturju (npr na šolah).

Sicer pa , "google is your friend ! ". Mislim, da je vse to na spletu (na portalih javne uprave ali pa vaših sindikatov)

Odgovori