ZAVAROVALNA PODLAGA 40


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
DRAGONFLY
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Feb 2017, 10:35

Re: ZAVAROVALNA PODLAGA 40

Odgovor Napisal/-a DRAGONFLY » 15 Feb 2017, 10:56

Pred leti so vse, ki so imeli s.p. in d.o.o. zmetali iz d.o.o. in so se morali obvezno zavarovati kot s.p. Se mi zdi da je bila potem kmalu neka sprememba?? Mi lahko nekdo na hitro osveži spomin??

matotadi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Nov 2017, 08:27

Re: ZAVAROVALNA PODLAGA 40

Odgovor Napisal/-a matotadi » 10 Nov 2017, 08:31

Pozdravljeni.

mene pa zanima kako je s plačilom prispevkov po zav. podlago 040. Sem družbenik v podjetju in poslovodna oseba, vendar podjetje od konca leta 2015 nima več nobenih prihodkov zaradi prekinitve dela z predhodnimi naročniki. Prav tako je zaradi pomanjkanja dela ostal neporavnan dolg do dobavitelja in je podjetje blokirano. Ali je potrebno v tem primeru plačevati prispevke ( seveda ni možno ker nima podjetje prihodkov) pa čeprav ne prejemaš plače. Hvala vam za odgovor

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: ZAVAROVALNA PODLAGA 40

Odgovor Napisal/-a novica » 10 Nov 2017, 11:26

Ali je potrebno v tem primeru plačevati prispevke - ja, če nisi zavarovan kako drugače (zaposlen drugje, sp, ...)


( seveda ni možno ker nima podjetje prihodkov? ) -
seveda je možno, ker moraš prispevke plačevati sam!
(podjetje bi jih kvečjemu plačevalo zate in ti isto odtegnilo pri izplačilo poslovodske nagrade)

matotadi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Nov 2017, 08:27

Re: ZAVAROVALNA PODLAGA 40

Odgovor Napisal/-a matotadi » 10 Nov 2017, 11:57

Kaj pa če v danem trenutku nimaš nobenih drugih prihodkov, da bi lahko karkoli poravnal.

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: ZAVAROVALNA PODLAGA 40

Odgovor Napisal/-a novica » 10 Nov 2017, 19:12

Enostavno : če doo ni toliko vreden, da bi ga prodal, ga zapreš. Ker že dve leti nič ne počne, je to treba narediti "pod mus".

PS Saj lahko rečeš, da me nima kaj brigat - ampak od česa pa živiš, če nisi drugje zaposlen in si samo lastnik in direktor "klinično mrtvega" podjetja? // Kako pa si zdravstveno zavarovan?//
PPS Ali te dve leti niso nič terjali za prispevke? Bojo pa za nazaj...

PPPS Ali so te kakšni "strici" šele zdaj potunkali v to kašo?

Odgovori