Odpoved delovnega razmerja


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
urssska
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Jan 2012, 14:43

Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a urssska » 09 Jun 2012, 21:10

Pozdravljeni,
zanima me kako postopati v tem primeru:

Delavka zjutraj, ko bi morala priti na delovno mesto klice, da bruha in da je ne bo. Potem klice, da je bila pri dezurnem zdravniku in da gre v ponedeljek k svojem zdravniku in je ne bo. Ok, si bolan . Potem pa jo zvecer srecas v kaficu na obletnici sole :-) In ji nic ne manjka :evil:
Seveda me razjezi... Zanima me na kaksen nacin ji lahko odpovem delovno razmerje?

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a mincek » 10 Jun 2012, 08:22

Sem se kar nekajkrat znašla v podobni situaciji in vem, da moraš imeti slonjo kožo in in samega sebe preprič(ev)ati, da ne smeš zaradi takih primerkov imeti a priori vseh ljudi za delomrzneže... Po drugi strani pa nekateri delodajalci res delajo z (dobrimi) delavci kot svinja s kurbusom...
Predvsem pazite na pravilnost postopka. Če imate (dobrega) advokata, se obrnite nanj. Tudi če ste jo fotografirali ali posneli v času bolniške v kafiču, tega ne uporabite. Temeljito si preberite ZDR in postopajte v skladu z njim. Ironično, ampak če ji zdravnik ni predpisal okrevanja doma, ali ji je celo priporočal "gibanje na svežem zraku", vas lahko odpuščanje iz krivdnih razlogov, povrhu še v času bolniške, drago stane.
Slabega delavca se je najlažje znebiti iz poslovnega razloga, le sami s seboj se boste morali pomiriti in sprejeti dejstvo, da se rodimo in umremo v krivičnem svetu (jaz sem si pomagala z rekom "Za vsako rit ena pal'ca raste.").
Mincek

rupert
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 09 Mar 2012, 14:47

Re: Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a rupert » 10 Jun 2012, 12:16

urška, če ni dostikrat kar tako na bolniški, če ni tudi drugače težav z njo, če gre samo za ta primer, jo samo opozori - bo najbrž bolje za obe.
Na temelju enega primera tako ne moreš nič. lp

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a meurs » 11 Jun 2012, 10:02

mogoče gre pa za jutranje slabosti.... :)

urssska
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Jan 2012, 14:43

Re: Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a urssska » 11 Jun 2012, 10:13

Me ne bi toliko jezilo, ce ne bi bila tri tedne nazaj za 14 dni v bolniski, pa en teden dela,in spet vse na novo...zdravniki niso ugotovili nic. Pa me eno uro preden se zacne njena "zabava" klice kako ji ni dobro in da jo boli vse boli... :sjezen:
Je pa tako, da na delovnem mestu tudi ni ne vem kako uspesna, z vsemi sodelavci vedno v konfliktu...tako, da roko na srce ni nepogresljiva in bi bilo bolje za ves tim, da je ne bi bilo vec. Zal.
Bom pa jo vsekakor opozorila in ji dala vedeti, da tega v prihodnje vec ne toleriram in bo brez vsake slabe vesti z moje strani dobila odpoved.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Odpoved delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a mincek » 11 Jun 2012, 11:31

Ursssska, še enkrat vas dobronamerno opozarjam: brez čustev, mrtvohladno, v skladu z zakonodajo. Če je povrhu še slaba delavka, pa nikar ne zavlačujte.
Mincek

Odgovori