Bolniška in ZZZS


Moderator: Mirko Zbačnik

silva11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 312
Pridružen: 25 Apr 2005, 12:19

Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a silva11 » 03 Nov 2012, 18:55

Zaposlena na bolniški 30 delovnih dni. ZZZS je nadaljno bolniško zavrnil. Zaposlena je po tistem vzela en teden bolniške za otroka in spet šla na novo bolniško do 30 dni. Je to sploh dovoljeno, ali ne bi moral o tem spet odločati ZZZS? Ker tako je lahko na naših stroških še eno leto :shock:

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a mincek » 03 Nov 2012, 19:22

Bolniško za otroka dobi firma refundirano.
Mincek

silva11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 312
Pridružen: 25 Apr 2005, 12:19

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a silva11 » 03 Nov 2012, 19:39

To ja. Ampak mene zanima tista nova bolniška za 30 dni. Se mi zdi kot nadaljevanje bolezni - ki jo je ZZZS že enkrat zavrnil in se mi zdi, da bi jo moral ZZZS refundirati in ne bi smel priti navadni bolniški list.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a mincek » 04 Nov 2012, 11:06

Površno branje :szardi: Mislim, da to lahko naredi, ker je bila vmes teden dni "zdrava". Če na forumu ne boste dobili odgovora koga s konkretnimi izkušnjami, predlagam, da kar pokličete na ZZZS in se pozanimate (gre sicer za konflikt interesov, ZZZS seveda namerno prevaljuje bolniške na delodajalca, ampak vprašati nič ne stane, morda celo naletite na kako prijazno javnosektoraško gospo, ki se ji svita, da jo hranimo davkoplačevalci in ne država...) In če gre, se tudi pogovorite z delavko, ji razložite, da bi moralo biti tudi v njenem interesu, da delodajalec ne plačuje njene stalne bolniške. Uspešno rešitev problema pa podelite z nami :)
Mincek

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Nov 2012, 12:15

Ne bom polemiziral o "famoznem" 31 dnevu bolniške... . Stanje je, kakršno je. Če razmišlim z neko logiko, gre za bolniške, ki med seboj niso povezane, čeprav je razlot druge lahko neozravljenjena prva bolezen.

Najprej ste bili na bolniški za sebe, ravno slučajno 30 dni. Vi ste zdavi in nato je zbolel otrok. Ko je otrok ozdravel, je vas zopet napadla bolezen in to je druga zgodba od tiste izpred tedna, zopet se števec ponastavi..

Da je lahko otrokova bolezen vzročno povezana z vašo in nato zopet vaša povezana z otrokovo, ko se niste uspeli regabilitirat od prve.... ne bi razglabljal. Tak je ta svet.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

rupert
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 09 Mar 2012, 14:47

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a rupert » 04 Nov 2012, 19:19

[quote="Mirko Zbačnik"]Najprej ste bili na bolniški za sebe, ravno slučajno 30 dni. Vi ste zdavi in nato je zbolel otrok. Ko je otrok ozdravel, je vas zopet napadla bolezen in to je druga zgodba od tiste izpred tedna, zopet se števec ponastavi.. quote]

Mislim, da ni druga zgodba in da se števec ne ponastavi!
Kolikor vem, če gre za isto diagnozo, ni bolniška spet na novo (kljub prekinitvi!), ampak nadaljevanje (recidiv) v breme ZZZS. Se bo treba skregati z ZZZS ali pa prijaviti zdravnika - pravtako na ZZZS, češ da odobrava neupravičeno bolniško - naj se zmenijo med sabo, kdo ima prav. Najlažje je varčevati tako, da prevržeš stroške na drugega (delodajalca). lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Nov 2012, 22:18

Ne vem, kako je sedaj, a vem, kako je bilo pred leti. Nisem več v podjetju in na srečo nimam takih strank. Spominjam se primerov, ko so delavci čudežno ozdrabili tridesti dan in .. potem spet zboleli.

Pozaimajte se, mogoče tudi pri varuhu bolnikovih pravic.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Micka11
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Jan 2012, 09:18

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a Micka11 » 04 Nov 2012, 22:40

Enkrat sem govorila z zdravnico o tem in mi je zatrdila, da v kolikor gre za isto diagnozo je potrebno to smatrati kot nadaljevanje zdravljenja in upoštevati, da je že 30 dni bil na bolniški. Ker za otroka je dobil bolniško pri pediatru, tega po moje splošna niti ne vidi.
To da je pa na bolniški za isto diagnozo pa vidi. Razen če ji je šla zdravnica na roke in napisala drugo diagnozo, kar pri nekom, ki ima več obolenj ni noben problem. Lahko tudi zagovarja.
Jaz bi preverila na zzzs in vprašala, če ne velja, če je ista diagnoza, da gre za nadaljevanje zdravljenja.

silva11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 312
Pridružen: 25 Apr 2005, 12:19

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a silva11 » 05 Nov 2012, 12:22

sem preverila na ZZZS-ju. In kar se njih tiče je dovolj en dan prekinitve da gre lahko nekdo za novo diagnozo spet na bolniško. Ampak tukaj sploh ni ta problem, problem je v tem da zavračajo bolniške, za delavce, ki RES ne morejo delati. Nam je vsem jasno da zaposlena ne bo mogla priti delat, ker ima kar težak zdravstveni primer - 4 splavi, ter sedaj krvavitve v času nosečnosti, bila hospitalizirana itd.

Ampak se mi zdi nagnusno s strani inštitucij da tako delajo in potem zavarujejo svojo rit, češ saj je sedaj bolana za drugo stvarjo plačajte vi. Noben se pa ne vpraša, če mi imamo denar, da plačujemo njeno bolniško in nadure oz. njeno zamenjavo.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Nov 2012, 13:25

Izrazil se bom grobo, ne mi zamerit. V veliko institucij se dela z ljudmi kot delovno silo, ki povzroča le strošek, pozablja pa se, da je ta "osebek" Človek. Spoznal sem delovanje SPIZ-a in tudi komisji za potrjevanje bolniških kot porotnik na socialnem socišču - velikokrat KATASTROFA! Ne, da bi bili le ljudje krivi, tudi zakonodaja. Še sodnik "se je križal" in zmajeval, a ni imel moči.

Svetujem vam, da se obrnete na varuha bolnikovih pravic in razložite zadevo. Vem, kaj pomeni za žensko splav in kako zelo tudi psihično težak je četrti splav in ne vem, kaj je bolj sveto, če ne življenje?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Micka11
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Jan 2012, 09:18

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a Micka11 » 05 Nov 2012, 18:23

Se mi je zdelo, da bo tak odgovor :(

Pri nas se vse samo še premika na breme podjetja, ko podjetje ne more pa na osebno premoženje. Saj ne da bi kakšno veliko ribo ujel, očitno se od majhnih tud kar fajn živi :(

Jaz bi kot zaposlena napisala pritožbo na komisijo. Vsakič. V primeru še enega splava bi pa tožila komisijo za škodo.

Vam zaupam moj primer sodišča, ki vam ne bo ravno v pomoč, samo tako se pri nas odloča:
delodajalec mi je pred porodniški znižal za zadnje dva meseca plačo za več kot polovico. Ker mi je bil dolžan še kar nekaj denarja, sem šla v tožbo.
Tožbo sem dobila, za vse, tudi za plače pred nastopom porodniške, a to, da bi bila pa ob povišani plači pred porodniško upravičena do višje porodniške (pa je bilo kar ene 100 eur na mesec), to mi pa niso priznali na sodišču. Ker bi morala dati država.

Tako da drugega, kot da se zaposlena pritožuje nimate.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bolniška in ZZZS

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Nov 2012, 18:55

Poznate znani rek: Kadija tuži, Kadija sudi. Mislim, da vam bo popolnoma jasno. Per let sem bil sodnik porotnik na socialnem sodišču in mnogo podobnih zgodb, še posebej so bile žalostne invalidske komisije.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori