Bolniška


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
NLA
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 07 Jul 2014, 21:58

Bolniška

Odgovor Napisal/-a NLA » 22 Avg 2014, 21:29

Pozdravljeni!

Upam, da mi bo kdo znal pomagati, ins.
Če je oseba zaposlena za 30 ur/ teden, razporejen na 5 dni od pon do nedelje. Če so delovni vikendi je potem prosta recimo pon in tor,....
Zaposlena je vzela dopust za 14 dni, potem je pa namesto dopusta koristila bolniško par dni. Kako naj obračunam bolniško od četrtka do torka? Upoštevam 4 delovne dneve ( čet, pet, pon, tor) ali tudi vikend. Če bi bila pisana na urniku za delat, bi ji obračunala bolniško za tiste dneve, katere bi morala dejansko delat, tako pa nevem kaj naj naredim.

Prosim za pomoč.

lp

Vitek
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 87
Pridružen: 03 Nov 2011, 01:16

Re: Bolniška

Odgovor Napisal/-a Vitek » 25 Avg 2014, 07:26

NLA napisal/-a:Pozdravljeni!

Upam, da mi bo kdo znal pomagati, ins.
Če je oseba zaposlena za 30 ur/ teden, razporejen na 5 dni od pon do nedelje. Če so delovni vikendi je potem prosta recimo pon in tor,....
Zaposlena je vzela dopust za 14 dni, potem je pa namesto dopusta koristila bolniško par dni. Kako naj obračunam bolniško od četrtka do torka? Upoštevam 4 delovne dneve ( čet, pet, pon, tor) ali tudi vikend. Če bi bila pisana na urniku za delat, bi ji obračunala bolniško za tiste dneve, katere bi morala dejansko delat, tako pa nevem kaj naj naredim.

Prosim za pomoč.

lp
Za 4 delovne dni (čet, pet, pon in torek) obračunaš bolniško.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bolniška

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 25 Avg 2014, 09:40

Poglejte na bolniški list, ki vam ga je, ali naaj bi vam ga, delavka posredovala in bolniško obračunajte za delovne dneve, ki so v obsegu časa, navedenega na bolniškem listu. Naj vas pri tem ne moti, da je bila delavka na dopustu.

Dopust je namenjen počitku, zato je razumljivo, da je tudi med koriščenjem dopusta bolniška potrebna.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

NLA
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 07 Jul 2014, 21:58

Re: Bolniška

Odgovor Napisal/-a NLA » 25 Avg 2014, 13:14

Že, ampak na bolniškem listu je bolniška od 24.7 do 29.7.
Obračunala sem ji bolniško za 4 dneve ( čet, pet, pon, tor). Ona zahteva, da ji obračunam še za sob in nedeljo, to je 6 dni. Res da je vikend tudi delaven, ampak če bi delala vikend, potem ima prosto druga dva dneva v tednu. Sem ji razložila, da ima 5 delovih dni v tednu in da se bolniška ter dopust obračunavata od ponedeljka do petka. Ona se stem ne strinja. Imam pa že nakaj časa z to osebo težave, mi za vsako malenkost grozi z prijavo, tožbo,.....

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Bolniška

Odgovor Napisal/-a adut » 25 Avg 2014, 13:44

Če ji obračunate 4 dni, je po mojem tako pravilno - dopuste, praznike in bolniške se obračunava glede na delovne dneve.
Če bi v vsakem primeru imela dva dni prosto, ji dva dni prosto ne morete obračunati kot bolniško, saj bi potem bil tudi mesečni fond ur previsok.

Odgovori