Pritožba ZPIZ


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Pritožba ZPIZ

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 24 Feb 2015, 10:53

Pozdravljeni,

v našem podjetju zaposlujemo delavca, ki opravlja elektro dela. Zaradi bolezni je bil dve leti na bolniškem. Sedaj smo prejeli odločbo ZPIZ-a, da je delavec razvrščen v III. kategorijo invalidnosti.
Delavec naj bi bil premeščen na drugo delovno mesto z omejitvami. (ne na delovnih mestih kjer obstaja povečanje možnosti za poškodbo, brez dela na višini ter brez vožnje)

Vse lepo in prav, vendar mi smo malo podjetje z dvema zaposlenima, ki opravljata elektroinstalacijska dela. Drugega delovnega mesta ni. Tudi če sprejmemo dejstvo, da delavec ne dela na višini in ne vozi, je po mojem razmišljanju vsako dela z elektriko nevarno.

Sedaj bi se radi nad odločbo pritožili. Kaj ima kdo kakšen obrazec ali idejo kako to pritožbo oblikovati?

Ter ima kdo kakšno idejo, kaj nam je storiti, ko ZPIZ zavrne našo pritožbo?

Hvala za pomoč in l.p.
Sara

silva11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 312
Pridružen: 25 Apr 2005, 12:19

Re: Pritožba ZPIZ

Odgovor Napisal/-a silva11 » 24 Feb 2015, 11:23

Iskreno povedano mi damo to vedno v reševanje odvetniku. Da se spelje tako da je dobro za delavca in nas.

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Re: Pritožba ZPIZ

Odgovor Napisal/-a helena » 24 Feb 2015, 11:30

Ne vem vam kaj svetovati. Lahko samo povem, da smo pri nas imeli podobno situacijo, ko smo se pritožili nad tako odločbo za kuharico, ko so jo po večletni bolniški z odločbo hoteli napotiti nazaj na isto delo z omejitvami. V pritožbi smo jim navedli, kakšne vse nezgode lahko pričakujemo pri njenem delu (meddrugim tudi, da ji lahko pade vroča skleda juhe na otroka)in da jih opozarjamo, če se bo kaj od tega zgodilo, ne mislimo nositi odgovornost, pač pa bomo šli v tožbo, ker so jo vrnili na delo. Pritožbo so upoštevali in jo invalidsko upokojili. LP

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Pritožba ZPIZ

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 26 Feb 2015, 09:48

Hvala za odgovor.

Sedaj bomo napisali pritožbo in stisnili pesti v upanju, da jo bodo upoštevali.

l.p.
Sara

Odgovori