IZTEK PORODNIŠKE IN POZ


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
lejla22
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 08 Apr 2008, 22:25

IZTEK PORODNIŠKE IN POZ

Odgovor Napisal/-a lejla22 » 22 Jan 2016, 09:27

zdravo,
mogoče tu najdem kakšen odgovor:
1. porodniški dopust se mi izteka, vračam se nazaj na delovno mesto. POZ imam za nedoločen čas, že od leta 2008. preden sem šla na porodniško, se je zamenjalo vodstvo (lastniki in direktor). S starim lastnikom/direktorjem sva bila dogovvorjena, da imam fiksno mesečno stimulacijo 320 e bruto, vendar to nisva nikamor zapisala... sedaj pa se poraja vprašanje, ali mi bo ta stimulacija ostala ali ne? kako lahko argumentiram za? namreč sem edina v podjetju, ki imam strokovni izpit iz področja brez katerega podjetje ne more delovat..
s kakšnimi argumenti lahko pride na plano? hvala
2. POZ je bila pred spremembo ZDR aprila 2013.... bi tudi tovrstNe spremembe bilo potrebno vnest/dorečt/napisat? in če da, na kaj posebej bi morala biti jaz pozorna?

HVALA!

Slo5
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 288
Pridružen: 10 Apr 2009, 09:53

Re: IZTEK PORODNIŠKE IN POZ

Odgovor Napisal/-a Slo5 » 22 Jan 2016, 10:38

Pojdite najprej nazaj v službo in potem boste videli kako in kaj. Ni treba vnaprej bit črnogled. Lahko, da se zadeve na bodo popolnoma nič spremenile. Razne stimulacijo, delovne in poslovne uspešnosti se tudi ne pišeje v pogodbe, ker je to veriabilni del in se lahko spreminja mesečno/ četrtletni/ letno.

Tudi ne vem kakše stvari bi morali urediti/napisati/vnest zaradi spremembe zakonodaje.

Odgovori