Nov iREK - kako je prav


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Nov iREK - kako je prav

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 11 Feb 2016, 12:20

Pozdravljeni
Uporabljamo program, ki je kar razširjen v Slvoeniji, vendar imam problem. Nov IREK obrazec ne deluje, njihova pomoč pa je mizerna, saj mi ne morejo pomagati prej kot jutri, danes je namreč (očitno edina9 oseba, ki se spozna na plače, odsotna.
V iREK obrazcu manjkajo dodatni podatki za posredovanje podatkov za obrazec M4
Sem šla ročno dopolnit, vendar mi v edavkih kaže napake in ne morem oddati.

Sedaj me zanima ali kdo ve:
Ko poročam o nadurah ali je ta znesek vključen tudi pod rubriko M01 ali ne? Jaz iz navodil razumem da ne, kakorkoli vnesem, mi kaže napako.
Pod letni sklad ur sem pri vsakem vpisala 2088 ur in obdobje od 01.01.2016 do 31.12.2016, pa mi spet kaže napako, da mora biti obdobje znotraj 01-2016.

Prosim, če je kdo že izpolnjeval nov iREK ali pa razume navodila bolje kot jaz, da mi odgovori na ta vprašanja.
Hvala za pomoč in lp,
Lotica

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Nov iREK - kako je prav

Odgovor Napisal/-a slovan » 11 Feb 2016, 12:47

Na tej spletni strani so podrobna navodila izpolnjevanja obrazca po 01.01.2016:

http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_daj ... 05cb2a4950

Poskusite najti odgovor na vaše vprašanje.

lp

Justa
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 30 Sep 2011, 10:59

Re: Nov iREK - kako je prav

Odgovor Napisal/-a Justa » 15 Feb 2016, 10:22

Pozdravljeni !
Ob oddaji REK obrazca smo imeli problem samo z rubriko M05. V navodilih namreč piše, da če je delavec prejel nadomestilo plače (refundacijo) za cel mesec, da se v tem primeru boniteta ne vpiše v M05. Tako smo storili, vendar je bila kritična napaka in smo morali popraviti - znesek bonitete smo vseeno vpisali v M05. Število ur letnega fonda smo vpisali tako, kot ste napisali tudi vi in ni bilo problema, nadur pa nismo imeli. Vam sicer nisem pomagala, mogoče pa bo prav prišlo komu drugemu.

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Nov iREK - kako je prav

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 15 Feb 2016, 10:31

Pozdravljeni
Jaz pa sem morala vpisati fond ur za celo leto in obdobje od 01.01.16 do 31.01.16, da mi je sprejel iREK obrazec.
Nadure se vpisujejo posebej, mislim, da je rubriko M02.
Vseeno nisem mogla oddati, ker je REK obrazec narobe.
Sem namreč spregledala, da bi morali že konec decembra narediti nadgradnjo. Naš programer, ki sicer dela na Hrvaškem in je odgovoren tudi za Slvoenijo, je še do srede na dopustu, s tega podjetja pa se ne javijo, ko jih prosim, če bi mi pomagali, da bi jaz naredila nadgradnjo.
To je res odlična IT podpora :oops:

Justa
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 30 Sep 2011, 10:59

Re: Nov iREK - kako je prav

Odgovor Napisal/-a Justa » 15 Feb 2016, 11:08

Prav imate glede fonda ur, sem spregledala, da ste vpisali celoletno obdobje. Nadure gredo v M03. Piše, da veljajo ista pravila vpisa kot za M01, nikjer pa ni zabeleženo, ali morajo biti tudi nadure v M01.Pri nas jih v M01 ne dajemo; smo namreč programerska hiša in nam je zato toliko bolj važno, da naredimo prav, da se potem uporabniki ne "zafrkavajo" s takimi napakami. Sočustvujem z vami; ker če pa IT ni ažuren, potem je pa kriza.

Odgovori