Bolniška nad 30 dni


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Bolniška nad 30 dni

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 06 Okt 2016, 09:19

Pozdravljeni
Vem da je bilo na to temo že veliko napisanega, muči pa me eno vprašanje, na katerega nisem našla odgovora.
Za bolniško nad 30 dni je osnova bruto plača iz preteklega leta z vsemi stimulacijami, dodatki, nadurami ... (kot je v dohodninski odločbi), vendar delavec ne more prejeti več, kot če bi delal.
in tukaj se pojavi moja dilema. Koliko bi dobil če bi delal: samo bruto plačo iz pogodbe ali bruto plačo s stimulacijo in vsemi dodatki. Torej kakšen je ta limit ...če bi delal...
Imamo namreč serviserja, ki poleg plače prejme še cca 200 EUR stimulacije, 100 EUR za pripravljenost na dežurstvo, 100 EUR za nadure. torej če je njegova bruto plača po pogodbi 1.400 EUR, je skupaj s stimulacijo in dodatki 1.800 EUR.
Refundacija se obračuna po dejanskih urah, torej za mesec September je to 176 ur.
Če obračunam refundacijo na podlagi osnove iz leta 2015, prejme znesek, ki je skoraj 200 EUR višji, kot če se mu upošteva kot limit osnovna bruto plača - kot imam sedaj nastavljeno v program za obračun plač.
Kako delate ostali? Ali omejite znesek - limit, koliko bi prejel, če bi delal na osnovi bruto place iz pogodbe ali na podlagi 3 mesečnega povprečja (kot je osnova za izračun bolniške do 30 dni). Upam, da je moja dilema jasna.
Že vnaprej hvala za vase odgovore in primere iz prakse.
Lp,
Lotica

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: Bolniška nad 30 dni

Odgovor Napisal/-a jurek » 06 Okt 2016, 11:56

Prispevki so bili plačani od celotne plače iz 2015.
Ne samo od osnove.

Naj bo sedaj takšna tudi bolniška.
Pač vpiši mu v pačo, da če bi redno delal, bi dobil tudi stilumalcijo.

Isti šmorn je z nadurami in M4 obrazcem. Prispevki plačani od vseh nadur, a v M4 jih lahko daš samo 20. No ja, namesto 30 nadur po 10€, rata 20 nadur po 15€.

Rori
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 129
Pridružen: 06 Mar 2014, 10:24

Re: Bolniška nad 30 dni

Odgovor Napisal/-a Rori » 06 Okt 2016, 13:15

vpišite mu znesek kot ga ima za dohodnino leta 2015.
Prikažite mu koliko bi dobilo plače, če bi delal, z vsemi dodatki.

Refundirano boste dobili po manjšem znesku.

lp

Odgovori