Obračun plače


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
nina27
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 101
Pridružen: 30 Jul 2008, 19:57

Obračun plače

Odgovor Napisal/-a nina27 » 20 Mar 2017, 13:29

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Če ima delavec minimalno plačo, ki trenutno znaša 804,96€ bruto, se mu prispevki ne obračunajo od te plače, ampak od minimalne osnove, ki znaša 824,02€? Vsi prispevki se mu torej obračunajo in plačajo od 824,02€?

Imamo delavca, ki je na bolniški in ima plačo nižjo kot je minimalna. Program mi je obračunal razliko do minimalne plače in ne od minimalne osnove. Ker sem to videla prepozno, sem rek obrazce že oddala. Mi lahko kdo pove na kakšen način naj zdaj popravim rek? Se popravlja celotni rek za vse delavce, ali se odda samoprijava kamor de vpiše samo razlika, ki ni bila obračunana?

Hvala za odgovore!

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Obračun plače

Odgovor Napisal/-a lelika » 20 Mar 2017, 15:42

je obračunana.

V kolikor imate nastavljeno, da vam program izračunava plačo od minimalne plače, potem vam bo vedno (tudi ko ni bolniške) obračunal prispevke razliko do min osnove..
Tako po moje imate prav. Ker je pa pri vas tukaj zdaj zaradi bolniške še osnova manjša od minimalne.
Potem pa vsi delavci sprašujejo, če nimajo niti minimalne plače, da se jim to gor obračunava na plačilni listi. Mi zato imamo v pogodbah o zaposlitvi napisano da se plača usklajuje z minimalno osnovo.

Odgovori