Izhodišna plača - bruto plača-redno delo


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
PinkFloyd
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Mar 2017, 06:18

Izhodišna plača - bruto plača-redno delo

Odgovor Napisal/-a PinkFloyd » 28 Mar 2017, 08:00

Pozdravljeni,
ker sem nevešč in totalni laik pri terminologiji v zvezi s plačami in njenimi izračuni, vas prosim za razlago mojega plačilnega lista, ki ga lahko najdete na tej spletni strani: https://www.ivanzmazek.wixsite.com/izracun
..ali pa slika spodaj
Ni mi najbolj jasno:
Izhodišna plača: 1.676,18 € (Izhodiščna plača je najnižji znesek plače, ki ga lahko prejme delavec glede na stopnjo njegove izobrazbe. Njena višina je določena v kolektivnih pogodbah na ravni dejavnosti.)
Na plačilni listi je pod "Vrsta plačila: 02 REDNO DELO PO INDIVIDUALNI POGODBI za 166 ur BRUTO znesek 1.599,11 NETO zmesek pa 1.117,02 kar je razlika cca 30%
Zakaj 30%? :(
Vprašanja:
1.Kolikšen bo NETO izračun, če dobim plačo povišano za 5%
2.Žena je ta mesec dobila službo in ne bo več vzdrževan družinski član (kot je razvidno pri olajšavi na plačilni listi), kot vzdrževan družinski član bo ostala še hčera, ki bo letos dopolnila 18 let in je dijakinja. Kolikšna bo olajšava?
Ali mi lahko nekdo prosim naredi simulacijo pod enakimi kriteriji +5% povišica in -1 olajšava za 1Družinski član.
Vem, sem zamoril do amena :sjezen: :oops: :roll:
Hvala in lep pozdrav,
Ivan
Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: Izhodišna plača - bruto plača-redno delo

Odgovor Napisal/-a Nina » 17 Maj 2017, 15:48

Zelo na hitro: plače se določajo v bruto zneskih (saj se lahko razlikujejo zneski olajšav ipd.). Rednemu delu po pogodbi pa morate prišteti vsaj še praznik, da boste prišli do svoje osnovne bruto plače, ki se ji očitno prišteje še dodatek za delovno dobo. Končni bruto znesek je jasno razviden pod stolpcem bruto.
Neto znesek pa dobite, ko od bruta odštejete prispevke in davke.

Za preračune pa lahko uporabite naš obračun plače: https://www.racunovodja.com/izracuni/place2017/

Odgovori