REGRES zaposlitev za določen čas


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

REGRES zaposlitev za določen čas

Odgovor Napisal/-a lelika » 08 Jun 2017, 15:57

Pozdravljeni,
Ob prebranem in tem, kaj se mi dozdeva da vem ;-)...Sem v dvomih, ali je pravilno, da zdaj ob izplačilu regresa za leto 2017 vsem zaposlenim izplačamo sorazmerni delež ( npr. pri zaposlitvah od feb.2017 in pogodba veljavna do drugega leta) Torej v tem primeru 11 mesecev. Prav tako tem ,ki jim je delovno razmerje poteklo-enako sorazmerni delež.

Za zaposlitve od 01.06 naprej, pogodba za določen čas 3 mesece... Pa izplačamo ob morebitnem prenehanju, torej ne podaljšanju pogodbe oz. do konec leta 2017, v kolikor ostane naprej zaposlen.

Upam, da sem razločno vprašala. Skratka zaposlitve za določen čas so mi težava, tiste, ki so sklenjene zdaj oz. še bodo do konec leta.
Vesela bom, za potrditev oz. kakršnokoli dodatno mnenje.
lep dan,

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: REGRES zaposlitev za določen čas

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 09 Jun 2017, 09:41

Vsem zaposlenim za določen čas, pripada sorazmerni regres in dopust glede na čas zaposlitve.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

sm
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Mar 2005, 10:33

Re: REGRES zaposlitev za določen čas

Odgovor Napisal/-a sm » 09 Jun 2017, 10:57

OK se strinjam - kako pa v primeru - izplačilo regresa v aprilu 17 v celoti - delavcu pa potem v juniju 2017 preneha del.razmerje - kaj storiti ......

ttaanniiccaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 164
Pridružen: 01 Jul 2008, 14:16

Re: REGRES zaposlitev za določen čas

Odgovor Napisal/-a ttaanniiccaa » 06 Jul 2017, 08:23

Mislim, da lahko delavcu odtegnete preveč izplačan regres pri zadnji plači, vendar mora biti podlaga za to podpisan sporazum oziroma sklep, da se delavec s tem strinja (torej, delavec vam mora podpisati).

Odgovori