Refundacija- napačna osnova za nadomestilo


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ttaanniiccaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 164
Pridružen: 01 Jul 2008, 14:16

Refundacija- napačna osnova za nadomestilo

Odgovor Napisal/-a ttaanniiccaa » 06 Jul 2017, 09:28

Pozdravljeni!

Zaposleni je bil 8 ur na bolniški- nega otroka. Ker smo pri obračunu plače upoštevali napačno osnovo za izračun nadomestila in seveda potem posledično zahtevali napačno refundacijo od ZZZS, so nam slednji le- tega zavrnili.
Gre za majhne zneske (namreč, odsoten je bil le 8 ur).
Kljub temu pa nas zanima, kako se navedena situacija pravilno popravi.
Namreč, obračun plače bi bil s pravilno osnovo malce drugačen, posledično tudi prispevki in verjetno tudi nakazilo plače zaposlenemu.

Prosimo za celoten postopek popravka napake.

Hvala!

snupi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 173
Pridružen: 19 Jan 2010, 12:57

Re: Refundacija- napačna osnova za nadomestilo

Odgovor Napisal/-a snupi » 07 Jul 2017, 06:45

Naredite si izračun na obrazcih ZZZS tako da boste vedeli kaj je pravilno. Če ne gre za veliko razliko njim pošljite pravilen zahtevek za ref. pri sebi pa pustite
.LP

ttaanniiccaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 164
Pridružen: 01 Jul 2008, 14:16

Re: Refundacija- napačna osnova za nadomestilo

Odgovor Napisal/-a ttaanniiccaa » 13 Jul 2017, 15:10

Zdravo

Ne vem, če je vaša pot ravno prava.
Prosim, popravite me, če narobe razmišljam. Ker smo upoštevali napačno osnovo (znesek dohodkov v letu prej, kot je nastala bolniška za refundacijo/: ure = osnova za obračun bolniške), se, sedaj ko imamo pravilne podatke spremeni njegova plača. To pa pomeni, da bi morali biti prispevki drugačni kot so bili, tudi zaposlenec bi moral prejeti nekoliko višji znesek neto na TRR.
Res da zneski niso zelo veliki, vendar so. Zanima me predvsem kako v bodoče napraviti pravilen popravek, se pravi, od začetka do konca- namreč, lahko se zgodi, da zneski ne bodo zanemarljivi.

Hvala za nasvet.

JulijaL
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Jun 2006, 08:04

Re: Refundacija- napačna osnova za nadomestilo

Odgovor Napisal/-a JulijaL » 26 Jul 2017, 11:59

Naredite poračun nege za razliko pri naslednji plači in bo delavec dobil, kar mu še pripada.
Mi imamo odprto posebno vrsto izplačila za take primere, da potem tudi v temeljnico prav vleče.

Lp!

slava
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 712
Pridružen: 06 Okt 2005, 11:55
Kraj: maribor

Re: Refundacija- napačna osnova za nadomestilo

Odgovor Napisal/-a slava » 28 Maj 2018, 12:41

Pozdravljeni,

Tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega- ker sem se zmotila v datumu, smo zapolsenemu izplačali preveč.
Kako popraviti zahtevek za refundacijo mi je jasno. Kaj pa REK?
Ali v REK obrazcu razliko upoštevate v tistem mesecu, ko izplačate razliko nadomestilo, ali popravljate REK za nazaj?
slava

Odgovori