Občasni dohodki


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
markobb
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 20 Mar 2010, 10:49

Občasni dohodki

Odgovor Napisal/-a markobb » 26 Sep 2017, 13:59

Nazalost vprasanje ne sovpada z delovnimi razmerji pa vseeno bi vas tukaj vprasal samo za razlago dohodkov in smatranja le teh.

Sem nezaposlen na zavodu, dobival od zavoda 3 mesece nadomestilo in sedaj prijavljen na socialno za denarno pomoc katere pa ne dobim.
Ko sem dobival nadomestilo od zavoda je sel del tega denarja za registracijo vozila, cez 2 meseca se je vozilo prodalo, sorazmerni del se je od zavarovalnice vrnil na moj racun. Sedaj socialna ko das vlogo za denarno pomoc gleda 3 mesece nazaj priliv oz dohodke in seveda so se spravili na dohodek ki je vracilo od zavarovalnice in to smatrajo kot obcasen dohodek. Meni ni jasno kako lahko denar ki sem ga dal od pomoci zavoda za nekaj in to kasneje dobim nazaj, kako temu lahko recejo dohodek ce je to en in isti denar samo obrnjen na bancnem izpisku?

markobb
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 20 Mar 2010, 10:49

Re: Občasni dohodki

Odgovor Napisal/-a markobb » 26 Sep 2017, 14:01

23 clen ZSVarPre
Občasni, neperiodični dohodki po tem zakonu so dediščine, darila, odškodnine, odpravnine, nagrade in drugi dohodki, ki jih je upravičenec prejel samo enkrat in niso dohodki iz naslova priložnostnega dela.

Odgovori