Rešitev težave - prispevki za nazaj


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
burrito133
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Nov 2017, 17:12

Rešitev težave - prispevki za nazaj

Odgovor Napisal/-a burrito133 » 27 Nov 2017, 17:21

Pozdravljeni,

Na vas se obračam z eno veliko težavo, katero upam da mi boste pomagali vsaj omiliti.
Do julija letos sem bil lastnik enoosebnega d.o.o. na katerem nisem bil zaposlen. Doo ni posloval že od leta 2010. Ker sem bil v tujini na študiju, tudi nikoli nisem prejel sklepa leta 2012, po katerem bi moral začeti oddajati obrazce REK in plačevati prispevke (osnova 040).

Od leta 2014 dalje sem v tujini tudi zaposlen - dohodnino pa plačujem v Sloveniji.

Ker so mi z letosnjim letom zaceli iz FURSA posiljati poloznice za prispevke, sem podjetje tudi nemudoma zaprl. Ko pa sem zaprl, sem dobil klic iz FURSA, da moram predložiti rek obrazce od leta 2012 do danes - in jasno, tudi plačati prispevke. Takrat me je skoraj kap.

Sedaj pa vprašanje - ali obstaja kakšna pot, kjer bi lahko ta velik znesek za plačilo na kak način zmanjšal (5 let prispevkov nanese veliko...cca 25.000). Ali je morda mogoce za nazaj oddati prijavo na ZPIZ kjer bi se prijavil v prostovoljni sistem zavarovanja - in bi placal manj? Potem nebi rabil placati prispevkov iz 040 (zavarovanje bi imel ze urejeno prostovoljno)?

Kakrsnakoli pomoc bo ogromno pomagala. Hvala

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Rešitev težave - prispevki za nazaj

Odgovor Napisal/-a adut » 28 Nov 2017, 10:30

Svetujem, da se oglasite na izpostavi ZZZS, kjer vam bodo več povedali - mislim, da boste za čas zaposlitve to lahko uredili, za čas študija pa nisem prepričana.

cvetka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 334
Pridružen: 14 Feb 2003, 21:27
Kraj: Slovenia

Re: Rešitev težave - prispevki za nazaj

Odgovor Napisal/-a cvetka » 28 Nov 2017, 11:11

Imeli smo podoben primer. Urejali preko ZPIZ-a.

burrito133
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Nov 2017, 17:12

Re: Rešitev težave - prispevki za nazaj

Odgovor Napisal/-a burrito133 » 28 Nov 2017, 12:02

Se pravi...there is a chance?

cvetka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 334
Pridružen: 14 Feb 2003, 21:27
Kraj: Slovenia

Re: Rešitev težave - prispevki za nazaj

Odgovor Napisal/-a cvetka » 28 Nov 2017, 12:38

Mi smo dobili poziv Zpiza za ureditev lastnosti zavarovanca. Direktor je zaposlen v tujini, posredovali smo podatke, Zpiz je po uradni dolžnosti zaprosil za potrditev navedenega. Najprej niso dobili pravilnih podatkov, izdali odločbo in naložili oddajo obrazcev, zavarovalno podlago 040. Pritožili smo se in bili uspešni. Smo pa v zakonskem roku vložili potrebne ugovore. Pri vas je zadeva že malce starejša. Priporočam da se obrnete na ZPIZ. Posredujte jim dokazila o zaposlitvi, številko zavarovanja.
Uspešno reševanje želim.

Odgovori