Dvojno nakazilo plače


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Tikaram
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Jul 2018, 10:48

Dvojno nakazilo plače

Odgovor Napisal/-a Tikaram » 10 Jul 2018, 10:56

Pozdravljeni,

prejšnji mesec sem zasledila povišan znesek na TRR in počakala na bančne izpiske, kjer je vidno dvojno nakazilo plače. Kontaktirala sem delodajalca, ki pa je rekel, da pri njemu ni zavedena napaka, ampak od mene želijo, da jim plačo nakažem nazaj na TRR podjetja. Ne razumem zakaj jim moram vrniti, če pa ni izgube na njihovi strani, potemtakem predvidevam, da je napaka na strani banke in da me bodo iz njihove strani terjali ali se pač motim?!

Zelo vam bom hvaležna za pomoč. Najlepša hvala vnaprej in lep pozdrav.

Medvedova
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 27 Mar 2018, 14:41

Re: Dvojno nakazilo plače

Odgovor Napisal/-a Medvedova » 10 Jul 2018, 11:11

preverite še pri banki, ali je pomota na njihovi strani.

od delodajalca ste prejeli malce nenavaden odziv - češ da napake nimajo zavedene, da pa jim vrnite znesek...

ko boste prejeli odgovor od banke, ponovno preverite pri delodajalcu - v računovodstvu. vprašajte ali so vam pomotoma dvakrat nakazali plačo. če bodo ugotovili, da je tako, ste dolžni znesek vrniti, saj ste ga prejeli neupravičeno. predlagam, da vas pisno pozovejo k vračilu - naj vas pisno obvestilo, da je prišlo do pomote.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Dvojno nakazilo plače

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Jul 2018, 09:54

Velikokrat se zgodi napaka pri bankah - niti ne tako poredko .., da so nekateri zneski upoštevani dvakrat. Ker se podatki vpisujejo tudi pri plačniku, kjer napake ni, je problem lahko nastal pri vaši banki. Dvojno nakazilo bi moralo biti zavedeno tudi pri delodajalcu. Raziščite torej pri vaši banki, podatki, kdaj in kdo je plačnik obstajajo.

Navadno banke same ugotovijo napako in nas v naslednjih dneg o tem tudi obvestijo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori