Izplačilo preživnine??


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Izplačilo preživnine??

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 11 Mar 2019, 10:48

Pozdravljeni,

zaposleni me je zaprosil ali lahko izplačam od plače preživnino za hčerko na račun matere in njemu potem nakažem razliko do celotnega zneska, da njemu tega ne bi bilo potrebno.

Ali je mogoče to storiti ter kako? Ali zakaj to ni mogoče, da mu potem lahko obrazložim.

Hvala in l.p.
Sara

ttaanniiccaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 164
Pridružen: 01 Jul 2008, 14:16

Re: Izplačilo preživnine??

Odgovor Napisal/-a ttaanniiccaa » 14 Mar 2019, 09:14

Zdravo,

če boste bremenili plačo, mora delavec podpisati izjavo oziroma soglasje, da se strinja, da se mu iz tega in tega naslova bremeni njegov osebni dohodek in da se tisti del OD nakaže na ta in ta TRR....
Prav tako kot v primeru, če ste mu naprimer izplačali preveč regresa (primer, ko pride do odpovedi delovnega razmerja, izplačan pa je bil že celoten regres) in ga kot podjetje zahtevate nazaj. Tega ne smete storiti brez njegovega soglasja oz. vedenja.
Moje mnenje, če se motim, me popravite.

Bi pa ob tem opozorila še na to, da v kolikor ta delavec dobi kakšno izvršbo, četudi imate izjavo za bremenitev njegove plače iz naslova preživnine, je izvršba na prvem mestu. V tem primeru bi mati otroka prav tako morala vložiti izvršbo, ki bi bila potem seveda na prvem mestu za poplačilo.

Lep dan.

Odgovori