Premalo refundirana bolniška ... Kdo nosi strošek

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
beatrice
Novinec
Novinec

Premalo refundirana bolniška ... Kdo nosi strošek

Odgovor Napisal/-a beatrice » 09 Maj 2019, 18:43

Pozdravljeni!

Sem na bolniški, neprekinjeno od 2.11.2018. Podjetje je šele sedaj uredilo refundacije, saj jih je ZZZS zavračal ker naj bi bile napake. Ampak refundacije so nižje od stroška, ki ga je imelo podjetje z mano. Pravijo, da sem na račun prejela prevelika izplačila bolniške in da moram vse te razlike sedaj vrniti podjetju nazaj. Moja plača je bila minimalc, prejemala sem cca 500 evrov neto bolniške na račun, podjetje pa je dobilo tudi do 170 evrov mesečno nižje refundacije, kot sem jih koštala. To naj bi sedaj jim vrnila in nadalje prejemala po cca 350 evr bolniške, ker so prej narobe mi obračunali....
Lepo prosim, če mi lahko nekdo izračuna točno koliko bi morala prejemati bolniške na svoj račun. Za pomoč sem se namreč že obrnila na 2 računovodska servisa, ki mi zagotavljata, da sem prejemala pravilno in da mora biti napaka nekje drugje oz. celo, da obstajajo primeri, ko ima delodajalec z zaposelnim strošek, ki ga ne sme nositi delavec... Po drugi strani pa tudi vemo, da se ZZZS ne zmoti, torej kje je problem, da mi nihče ne zna povedat, kaj je prav. Vse sem že prebrskala, samo še od ZZZSja nisem prejela odgovora in čakam na vpogled v oddana zahtevke. Nič mi ni jasno in prosim, če mi lahko nekdo izračuna mojo osnovo in koliko moram prejeti vsaj približno na svoj račun bolniške oz. nadomestila med bolniško odsotnostjo.

Podatki za izračun osnove so naslednji:
zaposlila sem se s 1.2.2018, redno za polni delovni čas
pred tem nezaposlena nekaj let
plača 850,00 bruto
bolniška je neprekinjena od 2.11.2018, pred tem v 2018 nisem bila na bolniški ali kako drugače odsotna, razen letnega dopusta
razlog za bolniško je bolezen, torej šifra 01 ....

Vsi mi pravijo, da mora biti osnova za bolniško povprečje prejete bruto plače in oddelane ure v 2018 do nastopa bolniške, kar pride 4,9 eur bruto na uro osnove. Torej, če je bolniška 80 % za npr. januar, ki ima 184 ur bi morala prejeti 721,28 eur bruto oz. cca 510 eur neto na svoj račun. V podjetju pa pravijo, da to ni res.

Kaj je sedaj prav?

Lepo prosim, če mi zna kdo obrazložiti in izračunati koliko naj bi jaz prejela neto bolniške.

Hvala vsem, ki imate kakšen nasvet, zelo bom hvaležna informacij !! :D :D

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov