Plača - oprostitev prispevkov


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Plača - oprostitev prispevkov

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 12 Apr 2021, 12:27

Pozdravljeni,
Kar nekaj mesecev sem bila odsotna, v tem času je namesto mene obračunavala plače oseba, ki je zaposlena v firmi, od katere imamo program.
Trenutno je ta oseba na bolniški, v firmi pa mi nihče ne zna odogovoriti na vprašanje, zakaj so pri plači od januarja dalje letos upoštevane kot oprostitev vse vrste prispevkov - prej je bila oprostitev samo za PIZ prispevke za starejše nad 60 let (30% PIZ prispevkov) in za prispevke za zaposlovanje (ker vse zaposlimo za nedoločen čas, za 2 leti za novo zaposlenega).
Tako da bi vprašala ali je bila na tem podpročju kakšna sprememb od 01.01.2021 dalje?
Sem brskala na internetu, pa ne zasledim nič takega.
Hvala za pomoč in lep pozdrav,
Lotica

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Plača - oprostitev prispevkov

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 29 Apr 2021, 12:09

Pozdravljeni,
A nihče ne zaposluje starejših od 55 let. :-)
Lp,
Lotica

JulijaL
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Jun 2006, 08:04

Re: Plača - oprostitev prispevkov

Odgovor Napisal/-a JulijaL » 04 Maj 2021, 12:23

Zdravo,

kolikor sem seznanjena, kakih takih novosti s 01.01.2021 ni. Tudi mi ne obračunavamo kakih oprostitev prispevkov za starejše od 55 let, ampak le za starejše od 60 let in pa za nedoločen čas. Da ni šlo za kakšno subvencionirano nadomestilo?

Lp

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Plača - oprostitev prispevkov

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 04 Maj 2021, 12:28

Mislim, da je šlo za napako računovodskega servisa, ampak oseba, ki je obračunavala plače, je že 2 meseca na bolniški, ostali - njeni nadrejeni, pa se ne želijo izjasniti glede tega.
Ker v kadrovski evidenci je bila pod oprostitev prispevkov označena opcija subvencioniranje za nezaposlene nad 58 let. Ta sodelavec pa nikoli ni bil nezaposlen in star je 56 let in ne 58 let.
Sedaj se bom morala dogovoriti s FURSom glede nakazila teh prispevkov, kar je bilo cca 500 EUR na mesec in seveda za zamudne obresti :-(

Odgovori