Testiranja covid kot boniteta za delavca?


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
JulijaL
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Jun 2006, 08:04

Testiranja covid kot boniteta za delavca?

Odgovor Napisal/-a JulijaL » 06 Sep 2021, 10:25

Pozdravljeni,

podjetje bo za zaposlene plačevalo testiranje HAG in sicer zaposleni se bodo morali testirati vsake 2 dni. Zanima me, ali gre v tem primeru za boniteto za delavce? Videla sem, da so se nekateri sindikati in zbornice silovito uprli, da bi ta testiranja bremenila tako podjetja in kot zaposlene, nisem pa našla, ali so dejansko kaj dosegli. Ima mogoče kdo od vas kako (verodostojno) pojasnilo v zvezi s tem? Zelo vam bom hvaležna :)

Hvala in lp!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Testiranja covid kot boniteta za delavca?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Sep 2021, 10:42

Po mojem razum razumevanju (obstaja možnost da nimam prav) le razmišljam. Podjetje mora testirati svoje zaposlene za opravljanje dejavnosti in kolikor mi je znano, strošek testov krije podjejte in ne gre torej za zasebno rabo testiranja za zasebno rabo, kot bi bilo na primer v podjetju, kjer testiranje ni potrebno in se zaposleni testira, da gre na primer v gledališče...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

JulijaL
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Jun 2006, 08:04

Re: Testiranja covid kot boniteta za delavca?

Odgovor Napisal/-a JulijaL » 06 Sep 2021, 11:23

Ja, saj. V službi smo razpravljali in je bilo rečeno, da so bili testi financirani s strani države do 30.06.2021, po tem datumu pa ukrep ni bil podaljšan. In da naj bi delavci dobili potrdilo o negativnem testu (plačal pa delodajalec), ki pa naj bi ga lahko uporabljali tudi v zasebne namene... Ni mi čisto jasno, kako je s tem. Potemtakem bo delodajalec dobil potrdila o opravljenih testiranjih za svoje zaposlene, delavci pa ne... ali kaj... da ne bo uporabe v zasebne namene...

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Testiranja covid kot boniteta za delavca?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Sep 2021, 13:04

To je posredna "škoda" za podjetja, a po mojem mnenju je to strošek podjetja in ker je namenjeno testiranje za opravljanje dejavnosti, ne more biti boniteta.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: Testiranja covid kot boniteta za delavca?

Odgovor Napisal/-a jurek » 08 Sep 2021, 14:37

JulijaL napisal/-a:
06 Sep 2021, 11:23
Ja, saj. V službi smo razpravljali in je bilo rečeno, da so bili testi financirani s strani države do 30.06.2021, po tem datumu pa ukrep ni bil podaljšan. In da naj bi delavci dobili potrdilo o negativnem testu (plačal pa delodajalec), ki pa naj bi ga lahko uporabljali tudi v zasebne namene... Ni mi čisto jasno, kako je s tem. Potemtakem bo delodajalec dobil potrdila o opravljenih testiranjih za svoje zaposlene, delavci pa ne... ali kaj... da ne bo uporabe v zasebne namene...
Ni se delavec zmislil, da potrebuje test (in potrdilo).

Odgovori