Kilometrina


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Grenaldine
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Sep 2022, 16:49

Kilometrina

Odgovor Napisal/-a Grenaldine » 13 Sep 2022, 16:54

Pozdravljeni,

Že vnaprej se zahvaljujem vsem, ki si bodo vzeli čas in mi odgovorili na moje vprašanje. In zanima me sicer kako je sedaj s kilometrino ali se obračunava po 0,18 centa po km ali po 0,21 centa? Saj nekatera podjetja imajo prakso še vedno obračunavati stroške prevoza na delo po 0,18 centa?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Kilometrina

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Sep 2022, 07:48

Tu je povezava na novo Uredbo, iz katere je razvidna tudi višina novih povračil, citiram iz 6. člena:

3) V primeru, da delojemalec uporablja lastno prevozno sredstvo, se povračilo stroškov prevoza na službenem potovanju ne všteva v davčno osnovo do višine 0,43 eura za vsak prevožen kilometer.

Še povezava: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED4359
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Kilometrina

Odgovor Napisal/-a adut » 14 Sep 2022, 10:17

0,18€ oz. 0,21€ ni kilometrina, to je prevoz na delo. Kilometrina je 0,37€ oz. 0,43€.
Uredba ne določa pravice do nadomestila, pač pa neobdavčen znesek nadomestila.
Pravico do nadomestila določajo zakon, kolektivna pogodba, interni akti podjetja in pogodba o zaposlitvi - tam je določeno, kakšna je višina in če ti dokumenti pravijo, da je povračilo 0,18€, je tako pravilno. Če pa ti dokumenti pravijo, da se povrne v višini po uredbi, pa je treba povrniti v višini 0,21€.

Odgovori