OBČASNO DELO NEČAKA


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

OBČASNO DELO NEČAKA

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 12 Okt 2022, 13:16

Pozdravljeni, forumovci,

imam vprašanje in prosim za vaša mnenja:

imam s.p., moj nečak pa je dijak in je naredil izpit za sodnika nogometnih tekem.

Imel je idejo, da bi mu jaz napisala račun za sojenje, ker tako prihrani pri odbitkih (npr. študentski servis) in bi mu več ostalo.
Moje mnenje je, da mu jaz ne morem pisati računa, ker ni moj sin, da bi lahko plačeval samo pavšalni prispevek za ZZ, delal pa kot družinski član - brezplačno....

Kaj mislite vi, ste istega mnenja kot jaz, ali bi se dalo kaj narediti v tej smeri?

Hvala za vaša mnenja, lep dan.... 8)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: OBČASNO DELO NEČAKA

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Okt 2022, 07:19

Nihče?

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: OBČASNO DELO NEČAKA

Odgovor Napisal/-a Nina » 13 Okt 2022, 10:10

Mah, to je tisto standardno domnevanje, da se od računa "itak nič ne plača". Tudi pri vas bi moral imeti neko podlago za izplačilo, kar pa ni kratkotrajno delo:

https://www.zpiz.si/cms/content2019/kratkotrajno-delo
Za kratkotrajno delo se šteje brezplačno opravljanje dela v mikrodružbi ali zavodu z najmanj enim in največ desetimi zaposlenimi ali pri samozaposleni osebi z največ desetimi zaposlenimi, kadar ga opravljajo:

- zakonec ali zunajzakonski partner ali partner v partnerski zvezi lastnika ali solastnika mikrodružbe ali zavoda ali samozaposlene osebe,
- zakonec ali zunajzakonski partner ali partner v partnerski zvezi enega od staršev lastnika ali solastnika mikrodružbe ali zavoda ali samozaposlene osebe,
- oseba, s katero je lastnik ali solastnik mikrodružbe ali zavoda ali samozaposlene osebe v sorodu v ravni vrsti do prvega kolena,
- starši in otroci zakonca ali zunajzakonskega partnerja ali partnerja v partnerski zvezi lastnika ali solastnika mikrodružbe ali zavoda ali samozaposlene osebe.

Odgovori