Nova zaposlitev- regres


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1762
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Nova zaposlitev- regres

Odgovor Napisal/-a uni » 17 Okt 2005, 10:58

Kako je z regresom, če v tem mesecu zaposliš novega delavca, ki je bil do tedaj zaposlen v podjetju, ki mu (in ostalim delavcem)še ni izplačalo regresa? Smo mu ga dolžni izplačati mi ali bo pač ostal brez regresa za to leto? To sigurno ne,kajne?Ne zdi pa se mi tudi prav, da smo ga izplačlali delavcu, ki je bil pri nas zaposlen do sedaj in bi ga še delavcu, ki bo začel delati šele sedaj, saj bosta oba skupaj delala manj kot 12 m secev.Ima kdo izkušnje s tem?

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG » 17 Okt 2005, 11:44

Vi ste dolžni izplačati samo sorazmerni del regresa. če je delavec pri vas od 01.10 bo do konca leta zaposlen 3/12 leta. Tako mu pripada 3/12 dopusta in tudi 3/12 regresa.
to, da delavcu prejšnje podjetje ni izplačalo regresa vas nič ne zanima. Regres, ki so mu ga dolžni lahko terja od njih ne glede na to, da ni več zaposlen v tem podjetju.

Pozdrav vsem,

MG

natalijacer
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 21 Feb 2004, 16:46
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a natalijacer » 17 Okt 2005, 21:06

KAKO PA JE V PRIMERU, ČE MU JE PREJŠNJE PODJETJE IZPLAČALO REGRES V CELOTI, GA MORAM SEDAJ TUDI JAZ IZPLAČATI ŠE ENKRAT 2/12 OD ZNESKA??
NATALI

tia*
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Okt 2005, 23:03

Odgovor Napisal/-a tia* » 17 Okt 2005, 21:31

Delavec vam je ob nastopu dela moral predložiti potrdilo o izkoriščenem dopustu in prejetem regresu. Če je prejšnji delodajalec potrdil, da je delavec prejel regres v celoti, mu ga vi, seveda, ne boste izplačali niti v sorazmernem delu.

Odgovori