Boniteta

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
danci
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 Maj 2006, 09:22
Kraj: Prebold

Boniteta

Odgovor Napisal/-a danci » 28 Sep 2006, 07:40

Pozdravljeni!

Zaposlena sem na lokalni skupnosti, imam V. stopnjo izobrazbe in se izredno izobražujem za pridobitev VII. stopnje (oz. zdaj po novem ne vem točno kak je). Šolnino mi pokrije delodajalec v celoti, vendar se mi obračunava boniteta, zaradi tega, ker mi delodajalec ni podpisal pogodbe, da se za moje delovno mesto zahteva VII. stopnja. Lani oktobra pri vpisu sem imela tako problem, ker mi je računovodkinja odtegnila kompletni znesek bonitete pri eni plači. Tako je malo manjkalo, da bi tisti mesec še kaj mogla vrnit Občini.

Posebej pa me skrbi letošnje leto pri plačilu šolnine, saj je šolnina za polovico večja kot lani, kar pomeni, da pri obračunu plače z boniteto, ne bom dobila en mesec nič denarja ven oz. ga bom morala še plačati Občini.

Prosim vas za nasvet, ker nikjer ne najdem odgovora za moj primer, ali je možno, da mi boniteto trga mesečno, glede na to, da se šolnina plača v enkratnem znesku.

Ker mesečno pa tudi ne zaslužim toliko, da bi si lahko pokrila eno celo plačo.javascript:emoticon(':cry:')
Jokajoč ali zelo žalosten

Hvala in lp, Ana

fiser
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 315
Pridružen: 24 Maj 2006, 10:41
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fiser » 28 Sep 2006, 08:06

Naše mnenje:

Ker je šolnina plačana za celo leto v naprej, bi vam morali zaračunavati boneteto vsak mesec v višini 1/12 vplačane šolnine, saj jo boste koristili tudi v prihodnjih 12 mesecih.
LP.

bbarbe
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 Sep 2006, 10:55

Odgovor Napisal/-a bbarbe » 02 Okt 2006, 08:36

Boniteta se računa v tistem mesecu, v katerem ste dobili ugodnost. Če vam je šolnina plačana v septembru, se boniteta obračuna pri septembrski plači. Boniteta so ugodnosti, ki jih delavec dobi. Ker nimate pogodbe, verjetno se za vaše delovno mesto ne zahteva VII. stopnja, imate boniteto. Že to da vam delodajalec plača šolnino je ugodnost.
Če bi imeli razdeljeno na 12 mesecev, bi dejansko dobili brezobrestni kredit, česar pa občine in zavodi ne smejo dati! :sbolan:

Odgovori