poračun plač :( (boleznine nad 30 dni, do 30, dodatki)

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
elephant
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 67
Pridružen: 01 Jun 2007, 18:52

poračun plač :( (boleznine nad 30 dni, do 30, dodatki)

Odgovor Napisal/-a elephant » 19 Jul 2007, 18:06

Zdaj smo pa tam. Poračun plač bo treba narediti, meni pa ni ravno vse najbolj jasno. Na seminarju tudi nisem bil nobenem, ker je treba šparat. :(
Ali ima sprememba izhodiščne plače vpliv na boleznine?
Do 30 dni mi je jasno da ima, pa na minulo delo in ostale dodatke, ...pri refundacijah pa ne razumem zakaj bi blo potrebno pazit? To sem zasledil v prejšnjih komentarjih na to temo. Je sploh potrebno popravljati boleznine do 30 dni in nad?
Ker smo pri nas vključeni poleg Kapitalske tudi v Prvo pokojninsko družbo in se pri nekaterih delavcih izračunava premija v % od bruto plače, me zanima ali je treba to tudi popravljati ali pa lahko to zanemarimo?

Hvala če bo kdo utegnil odgovoriti. :ssram:

vikak
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 27 Feb 2005, 21:30
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a vikak » 30 Jul 2007, 16:28

Pri refundaciji nege in pri bolezninah v breme delodajalca je potrebno paziti zato, da pri izplačilu ne presežemo zneska, torej zaposleni za boleznino ne sme dobiti več, kot pa če bi delal. Vendar menim, da ob tem znatnem povvišanju ( :roll: ) za 0,45% ta znesek ne bo presežen. Še to, pri poračunu za januar nisem poračunala nege in boleznine, ker je osnova vzeta iz preteklega meseca oz. tudi hkrati koledarskega leta.

Res pa je, da mi je poračun vzel kar nekaj časa, končni zneski pa so precej nizki.

Pozdrav,

elephant
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 67
Pridružen: 01 Jun 2007, 18:52

dohodnina in poračun za nazaj

Odgovor Napisal/-a elephant » 02 Avg 2007, 13:51

Hvala za pomoč..

Torej seštejemo povečanje izhodiščnih plač, povečanje vseh dodatkov, boleznin do 30 dni (razen v mesecu januarju-tam ni sprememb) za prvih šest mesecev in potem upoštevamo za tako dobljeni znesek poračuna povprečno stopnjo za dohodnino in to je to.. :)
S tem da mora biti poračun pri direktorjih razčlenjen na sestavne dele, pri navadnih javnih uslužbencih pa je lahko to ena postavka.
In še zraven upoštevamo pri plači za julij:
- novo izhodiščno plačo ki velja od 01.07.07 235,82 EUR
- nov znesek za prehrano 3,30 EUR
- nove so tudi premije ZVPSJU

Tako si jaz to zamišljam; bom pa v ponedeljek začel s tem, pa da vidimo kaj bo ratalo iz tega.

lp

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 03 Avg 2007, 07:27

Slonček, ne delaj se nevedneža, saj vidiš, da vse znaš! :shudic:

In še moj namig - če program za plače dopušča opcijo - Izplačilo zaposlenim 1-6 bruto brez refundacij izvoziš v excel deliš z staro izhodiščno plačo, pomnožiš z 1,04 € in dobiš znesek poračuna.

Samo ne vem, kako si to predstavljajo, da bomo od 01.01.2008 računali za vse delavce tako kot za direktorje - kje bomo jemali denar za računalniške programe - že sedaj je to z vidika računskega sodišča čisto nenamenska poraba, ker sredstev za ta namen še nikoli nismo dobili.
Pa še vredno ni vse spreminjat za tistih 30 evrov poračuna!

elephant
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 67
Pridružen: 01 Jun 2007, 18:52

hvala!

Odgovor Napisal/-a elephant » 05 Avg 2007, 13:15

Hvala za pomoč. Zdaj se ne sekiram več..
..umm..kaj ko bi mi vse skupaj to pustili, pa si naj oni sami poračune delajo, ko so vse skupaj zašuštrali..in gremo mi na morje :roll:

lp

Odgovori